Boleslavští plavci plavali vstříc Mistrovství republiky

V kladenském bazénu se o víkendu 21.-22.11. bojovalo o medaile v Zimním přeboru Středočeského kraje. Možná důležitější aspekt tohoto klání byla účast na MČR, kterou si plavci mohli svými výkony vybojovat.

Devět děvčat a čtyři chlapci se v boleslavských barvách statečně a úspěšně bili se zbytkem Středočeského kraje. Třicet medailí je toho hmatatelným důkazem.

Nejúspěšnější plavkyně klubu Veronika Tondrová opět navýšila hodnotu zlatého boleslavského pokladu. Přivezla devět zlatých kovů. Všechny své závody s přehledem vyhrála a potvrdila svoji nadvládu v ročníku 2002. Ve stejné kategorii má AŠ MB velmi silné zastoupení. Markéta Tužilová znovu potvrdila, že znakové tratě jsou její doménou a závody na 100 a 200 metrů znak vyhrála. Svoji sbírku rozmnožila i o další čtyři medaile (1xstříbro, 3xbronz). Tereza Pužmanová i přes nachlazení, které si do Kladna přivezla, dokázala na stupně vítězů vystoupit v sedmi závodech (4xstříbro, 3xbronz).

V ročníku 2003 jsou nejúspěšnější plavkyně Kristýna Čanaky a Tereza Výmolová. Tereza si vyplavala tři medaile v barvě bronzu. Kristýna byla dekorována na stupních vítězů dvakrát. Svoji snahu přetavila ve stříbro a bronz.

Natálie Stránská v kategorii 2001 doplavala v závodě 100 metrů prsa na třetím místě a i ona převzala bronzovou medaili.

Chlapci na žádné z prvních třech míst nedosáhli, ale šance postupu na MČR je stále živá. Trojice Šimon Fišer, Kryštof Fišer a Matěj Pařízek mohou doufat v postup. Dvojice Daniel Čančík a Daniel Beneš budou muset počkat na další příležitost v příštím roce.

I trojlístek děvčat Veronika Výmolová, Kateřina Tancmanová a Karolína Šímová mají šanci prodloužit si sezónu a postoupit alespoň na dva závody MČR.

Každé přebory oživí závod štafet a ty na Kladně nebyly vyjímkou. Distance 4×50 metrů volný způsob a 4×50 metrů polohový závod se staly kořistí našich děvčat ročníků 2001 a 2002. Štafeta ve složení Tondrová, Tužilová, Pužmanová, Stránská dvakrát dohmátla pro zlato.

Nominace se uzavírá v pátek 27.11. Tento datum určí a potvrdí, zda letošní rok bude pro plavce z Mladé Boleslavi ještě úspěšnější než doposud.

Michal Čanaky

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde.

Fotky naleznete v galerii pod názvem 2015-11-22 Krajáky – Kladno.