Na plaveckém Zimním poháru ČR zářil šestinásobný medailista Jakub Mittner

Mladá Boleslav se již napevno usadila v termínové listině Českého svazu plaveckých sportů. První prosincový víkend se nesl na vlně Zimního poháru ČR pro jedenáctileté plavce.

Na tento prestižní závod se kvalifikovali čtyři plavci z pořádajícího oddílu Auto Škody. Jakub Mittner se projevil jako velký bojovník a byl to právě on, který vyzdvihl boleslavský vítězný prapor co nejvýše. Jeho hlavní zbraní je volný a znakařský styl, kterými nastolil v Mladé Boleslavi dobu bronzovou, protože dokázal šestkrát dohmátnout ve svých startech jako třetí (100Z, 200Z, 50VZ, 100VZ, 200VZ, 400VZ).

Velmi dobře se před domácím publikem prezentoval Bruno Brejcha. Svým druhým místem na trati 50M jistě potěšil naplněné tribuny boleslavského bazénu. I další vystoupení byla na vysoké úrovni, protože tři umístění v TOP10 jsou jeho vynikající vizitkou (200Z – 7., 400VZ – 8., 200PZ – 9., 50VZ – 13., 100PZ – 13. místo).

Radek Juhás a Jakub Turek výborně doplnili medailovou dvojici a svými výsledky dokázali, že jejich výkonnost má stoupající tendenci. Radka těsně minuly stupně vítězů na trati 50M, kde skončil 15 setin za bronzem jako pátý. Do první desítky nakoukl při startu na 800VZ, jeho čas stačil na deváté místo. Jakub prožil svoje vrcholy v prsových závodech (100P – 7., 200P – 10. místo). Polohovou „stovku“ dokončil jako čtrnáctý, i tento výsledek se musí hodnotit pozitivně.

Pro domácí borce byla velká škoda, že se v jejich kategorii neplave chlapecká štafeta, protože by svými výkony byli velkými kandidáty na některou z medailí.

Trenéři po skončení víkendového závodu vyjádřili svoji spokojenost s přístupem a bojovností všech čtyř plavců a sedm medailí berou jako velký sportovní závazek do budoucnosti.

Vždy perfektní připravenost závodů se potvrdila i během uplynulého víkendu. Bohužel jedna černá kaňka pořadatelům zůstane a bude jistě v plaveckých kuloárech skloňována i když je v této věci pořadatel bez osobní viny. Do Mladé Boleslavi nedorazily medaile pro vítězné plavce. I tímto způsobem se chce plavecký oddíl Auto Škody omluvit všem, které tato nepříjemnost postihla.