Veronika Tondrová vrátila po letech titul do Mladé Boleslavi

Oči boleslavských plaveckých fandů, se upínaly o víkendu do Brna, kde se uskutečnilo MČR v plavání staršího žactva, ročníků 2001 a 2002. Naši plavci se zúčastnili ve složení Veronika Tondrová, Tereza Pužmanová, Markéta Tužilová, Natálie Stránská, Kateřina Tancmanová a Daniel Tikovský. Zásadní otázka zněla: povede se konečně po dlouhé době vybojovat titul Mistra ČR? Odpověď je: ANO. Veronika Tondrová to dokázala a veze si zlato ze závodu 400VZ. Je to úspěch, který boleslavský klub potřeboval, nejen k popularizaci plaveckého sportu, ale i jako poděkování zástupcům města Mladá Boleslav, protože bez jejich podpory, by plavání ve městě automobilů neexistovalo. Veronika neuzavřela medailovou bilanci „jen“ s jednou plackou, ale přidala stříbro na 100VZ a dva bronzy na tratích 100M a 200VZ a stala se jednou z nejúspěšnějších plavkyň celého víkendu v Brně.

Tereza Pužmanová se na stupně vítězů neprobojovala, ale její výborné výkony, jistě potěšily trenéra Zdeňka Nováka. Z Brna odjela s pěti místy v TOP10 – 4.(100Z), 5.(50VZ), 7.(100VZ), 9.(200VZ) a 9. místo (200Z). Markéta Tužilová se představila na svých silných znakových disciplínách, kde doplavala na krásném 10. místě (100Z) a na dvojnásobné trati obsadila 11. místo. Ani v dalších startech nezůstala za očekáváním a vybojovala 12. místo(200PZ), 14.(100P) a 21.(200P). Z ročníku 2001 se v Brně představila Natálie Stránská a dvěma 16. místy na prsových tratích 100 a 200 metrů, dokázala svoji specializaci právě na tento styl. Kateřina Tancmanová se díky dobře zvládnuté kvalifikaci probojovala na závod 200Z, kde dohmátla jako číslo 19. Daniel Tikovský byl jediný zástupce mužského pohlaví a svého úkolu se zhostil velmi dobře. V konkurenci nejlepších plavců potvrdil svoji výkonnost a z brněnského bazénu přivezl velmi dobrá umístění: 11. místo(100Z), 13.(100VZ), 15.(50VZ), 20.(200Z) a 21.(200VZ).

V kolektivním klání štafet děvčat na tratích 4x50VZ a 4x50PZ se projevil fakt, že naše čtveřice byla sestavena v poměru ročníků 3(2002):1(2001) a měla věkový handicap vůči ostatním kvartetům. Ale i tak dokázala děvčata doplavat na čtvrtém a pátém místě. Zvláště bramborové čtvrté místo na 4x50VZ mrzí, protože medaile unikla o dohmat (0,87 s). I přes tuto skutečnost byla naše mise v hlavním moravském městě úspěšná.