Veronika Tondrová kralovala na MČR v Ústí nad Labem

Poslední červnový víkend se nesl v duchu sportovně plaveckém, protože v Ústí nad Labem se konalo MČR staršího žactva.
V neuvěřitelné konkurenci 101. klubů se na vrchol jarní sezóny dokázalo probojovat šest plavců z Mladé Boleslavi.

Jasnou a bezkonkurenční královnou se stala Veronika Tondrová. Její forma i výkonnost je na neustálém vzestupu a na kratších kraulových tratích nemá v naší české kotlině konkurentku. Veronika se stala trojnásobnou mistryní ČR a to na distancích 50VZ, 100VZ a 200VZ. Další tři individuální starty skončily také medailově. Dvě stříbra ze závodů 400VZ a 800VZ, bronz na 400PZ ji katapultovaly na nejúspěšnější plavkyni MČR. Pro Mladou Boleslav je to obrovský úspěch, který je potřeba vnímat jako stěžejní pro další existenci a věhlas plavání v našem regionu. A samozřejmě držet palce Veronice v dalším pokračování kariéry v plaveckém klubu Mladá Boleslav a v reprezentaci ČR.

Dalším významným počinem, bylo účinkování Markéty Tužilové. Neuvěřitelně tvrdě šla za svým cílem získat medaili na této významné akci. Zůstala těsně pod vrcholem a vystřídala téměř všechny umístění v TOP10, ale vytoužená medaile o kousek uplavala. Ale kolik plavců se může pochlubit se šesti starty a šesti umístěními v první desítce (200PZ – 4., 400PZ – 6., 200P – 7., 100P – 8., 200Z – 9., 100Z – 10. místo).

Pokud říkáme Veronika Tondrová, Markéta Tužilová, musíme říct také Tereza Pužmanová. Všechny tři totiž k sobě patří již dlouhá léta jako „siamská trojčata“. U Terezy jsme dlouhodobě připraveni na výborné plavecké výkony a to i na těchto vrcholných závodech. Znovu ukázala svoje přednosti. Na všech startech dokázala plavat časy na rozhraní první desítky a třikrát přímo do vybrané společnosti nakouknout (100Z – 9., 200VZ – 10., 100VZ – 10., 200Z – 12., 800VZ – 14., 50VZ – 15. místo).

O rok mladší Kristýna Čanaky bojovala na třech tratích a potvrdila svůj znakařský vzestup a formu. Její značné zlepšení oproti loňskému závodu na MČR je patrné na nejlepších osobních výkonech v 50. metrovém bazénu, kde měla svoji mistrovskou premiéru. Na trati 200Z dohmátla na 11. místě a 100Z dokázala zaplavat jako 12. v celkovém pořadí. Ani 21. místo na 100VZ s osobním rekordem není pro Kristýnu zklamáním.

Další plavkyní, která se prokousala do Ústí obtížným sítem kvalifikace, byla Tereza Výmolová. Kvalifikační časy jí stačily na jeden závod. Její oblíbený 100VZ dokázala doplavat na 18. místě celkového pořadí. Všichni věříme, že za půl roku na MČR v Mladé Boleslavi se Tereza představí na více startech.

Dlouhodobě osamocený „muž“ v přesile děvčat je Šimon Fišer. I on je stálým účastníkem nejdůležitějších závodů sezóny. Tentokrát zvýšil svůj počet startů na čtyři a dokázal, že ani chlapecké plavání v Mladé Boleslavi není bez šance na úspěch. Umístění okolo TOP20 jsou toho důkazem (100Z – 15., 400PZ – 19., 100VZ – 23., 200Z – 23. místo). ´

Dalším zlatým úspěchem a to dvojnásobným se staly štafety děvčat na 4x50VZ a 4x50PZ. V kraulařské dominovaly naše plavkyně ve složení Veronika Tondrová, Markéta Tužilová, Tereza Pužmanová a Tereza Výmolová. V polohové štafetě plavala podobná sestava, jen Terezu Výmolovou nahradila Kristýna Čanaky na znakovém úseku. Dva starty, dvakrát mistryně ČR. To je podivuhodný počin zlatých děvčat, který Mladé Boleslavi mohou závidět mnohé větší a významnější kluby z celé České republiky.

Trenéři z města automobilů ve složení Zdeněk Novák, Ivana Davídková a Jan Muzikant, kteří byli přítomni po celý víkend v ústeckém bazénu, mohou být jistě na svoje svěřence hrdí a mohou dále pokračovat v cestě ověnčené úspěchy.

Michal Čanaky

Výsledky naleznete zde.