Veronika Tondrová je šestinásobná mistryně České republiky

Neuvěřitelný příběh psaný zlatým mistrovským perem, napsala o víkendu na MČR v Kopřivnici boleslavská plavkyně Veronika Tondrová.

Šest startů – šest zlatých medailí!!!

Veronika nastupovala do všech svých závodů jako mírná favoritka a i z tohoto důvodu tlak na ní vyvíjený byl po celý víkend enormní. Psychická odolnost je naštěstí její silná stránka a ani v nejmenším se nedala vyvést z rovnováhy. Odpověď všem soupeřkám byla zřetelná a jasná „Královnou ročníku 2002 jsem momentálně jen já sama“.

Starty na 50VZ, 100VZ, 200VZ, 400VZ, 800VZ a 400PZ nepoznaly jinou vítězku. Vyhlášení nejúspěšnější plavkyně Mistrovství České republiky bylo již jen jasnou a předem avizovanou třešničkou na dortu pro Veroniku Tondrovou, trenéry Honzu Muzikanta a Zdeňka Nováka, rodiče, fanoušky a celý plavecký klub Auto Škody Mladá Boleslav.

Další velký úspěch se zrodil díky naší další plavkyni, která na medailový úspěch na nejdůležitějším závodě čekala právě až do města, které proslavila výroba nákladního vozu Tatra. Markéta Tužilová se dočkala opojné chvíle na stupních vítězů díky třetímu nejrychlejšímu času na trati 100PZ. Tento úspěch byl v médiích předem avizován a Markéta dodržela svůj slib a jen jedna setina jí dělila od stříbrného stupínku. I na všech svých ostatních startech se vešla do TOP10 šampionátu a umístění na distancích 200P(4. místo)., 100P(5.), 200PZ(7.), 100Z(10.) a 200Z(10.) jsou odrazem tréninkové píle a vytrvalosti této vynikající plavkyně.
Znovu jako vždy v této kategorii platí do třetice všeho dobrého. Tereza Pužmanová je dlouhodobě stálicí na vrcholných závodech sezóny. Její umístění se pohybují v okolí nejlepší desítky v ČR. Ani v Kopřivnici nezklamala a dvakrát do té nejlepší plavecké společnosti nakoukla. Dvě osmá místa na tratích 100Z a 200VZ jsou jen potvrzení předcházejících slov. Další starty 400VZ(11. místo), 100VZ(11.), 200Z(12.) a 800VZ(13.), jsou výtečnou vizitkou Terezy. Stupně vítězů jsou na dohled a věříme, že budou příště ještě blíže.

Tondrová, Tužilová a Pužmanová jsou jména v této kategorii již obvyklá, ale vybojovaný posun Kryštofa Fišera a Filipa Švásty mezi nejlepší plavce ČR, byl velmi příjemným překvapením. Kryštof a Filip plavali shodné tratě 400VZ a 1500VZ. Stejně jako za sebou plavou v tréninkové dráze, tak i stejně za sebou doplavali na těchto dvou dlouhých tratích. Kryštof dohmátl na 1500VZ jako číslo 12, Filip jako číslo 13. V kratším závodě 400VZ dopadl souboj těchto boleslavských plavců podobně. Kryštof dokázal doplavat jako 21. v pořadí a Filip celkově 22. Již sama přítomnost na MČR je pro oba borce zkušenost k nezaplacení.

Souběžně se závody v Kopřivnici, probíhalo klání o nejlepší plavce ročníku 2004 v Trutnově. Mladá Boleslav měla ve hře jen jednu zástupkyni, která již delší čas objíždí soutěže MČR v osamocení. Alžběta Nováková se kvalifikovala na šest startů a i ona se dokázala prosadit dvakrát mezi deset nejlepších plavců svého ročníku. V nejlepší formě jí zastihly tratě 400PZ, kde obsadila krásné 7. místo a 200PZ při kterém se našlo jen osm plavkyň lepších než Alžběta a skončila na 9. místě. Ale ani její další vystoupení nebylo zklamáním. Umístění na 100M(13. místo), 400VZ(17.), 200VZ(19.) a 100P(19.) musí být hodnocena pozitivně.
Víkendové závody MČR v Mladé Boleslavi, Kopřivnici a Trutnově přinesly velké úspěchy mladoboleslavskému plavání a potvrdily stoupající úspěšnost ambiciózního klubu, který by se mohl stát v nadcházejících letech štikou v plaveckém rybníku České republiky.

Michal Čanaky

Kompletní výsledky ze závodu jsou zde.