Trénování v době hygienických opatření

Všichni naši plavci v posledních době podávají úžasné výkony a to i navzdory tomu, že se na jaře nemohli déle než dva měsíce připravovat v bazéně. Vzhledem k vážnosti současné epidemiologické situace s největší pravděpodobností nemůžeme očekávat, že se za 14 dní vrátíme do vody. Naopak se nejspíš budou omezení stanovaná vládou ještě zpřísňovat.

Chceme proto udělat maximum pro to, aby si plavci svou výtečnou formu uchovali, a proto jsme připravili plán tréninků nejen pro současnou sitauci, ale i pro případy, že vláda sáhne k razantnějším opatřením. Připravili jsme tento plán, který bude přizpůsobovat rozvrh podle toho, co se zrovna smí a co nikoliv (snad nám kromě zpívání nezakoužou i domácí cvičení :-D).

Pár komentářů k tomuto plánu:

  • Družstvům A1 až A3 budou individuální tréninky zasílány přes Sporlyzer. Pokud někdo nemá ještě přístup, tak nám napište na info@plavanimb.cz.
  • Pro ostatní družstva budou plány individuálních cvičení a běhů zveřejňovány na webu, případně zasílány do skupin, pokud je dané družstvo má.
  • Pokud máte v rozvrhu cvičení s Boxrem, tak je nutné před první lekcí napsat na boxr@post.cz a do předmětu dát “Plavec”, aby vám pak chodili odkazy na lekci na e-mail.
  • Pod tabulkou jsou uvedeny vysvětlivky s tím, kde jsou srazy před jednotlivými trénink. Pozor, ne vždy je to před bazénem.
  • V případě společných tréninků venku bude zajištěn vždy dostatek dospělých trenérů, aby každé družstvo mohlo trénovat zvlášť a dodrželi jsme tak skupiny max. 12 osob.

Při cvičení s Boxrem se budou využívat i posilovací gumy. Objednat si je můžete třeba zde.

Přejeme hodně zdraví a věříme, že to společně opět zvládneme 😉