Trénování od ledna 2021

Situace ohledně pandemie pořád není dobrá. Je téměř jisté, že v příštích pár týdnech se do bazénu nevrátíme. Tato doba je obtížná pro nás všechny, kteří máme plavání tak rádi. Nesmíme se ale vzdát. Jednou se bazény otevřou. A je jen na nás, jak se na tuto chvíli připravíme.

Můžeme čekat. Tím pádem nás bude začátek bolet nejen z toho důvodu, že jsme několik měsíců nic nedělali, ale i proto, že jiní plavci, kteří na své kondici pracovali i v době omezení, budou o mnoho před námi. A nebo vezmeme vše do svých rukou a budeme na sobě stále pracovat. Cvičit, běhat, vzdělávat se (studovat techniku, cvičení apod.). A až přijde den D, tak budeme daleko před ostatními 🙂

I v současné době, kdy není možné pohromadě trénovat ani venku, tak jsme pro jednotlivá družstva zařídili nějaké tréninky. A1 až B2 má v pondělí, středu a pátek vždy od 17h online tréninky s Boxrem. Pokud jste v těchto družstvech a tréninky vám nechodí, tak nám napište na info@plavanimb.cz. Družstvům B3 a C budou trenéři psát tréninky vždy na týden dopředu.

Tyto tréninky však představují jen základ pro vaši kondici. Čím víc na sobě budete pracovat i sami, tím lépe na tom v porovnání s ostatními budete, až s konečně vrátíme do vody. Jestli chcete nějakou inspiraci, tak níže jsou videa, která cvičí elitní plavci v rámci suché přípravy:

  • Zsuzsanna Jakabos – 10 tréninků po 30 minutách
  • Česká reprezentace – zatím 3 videa ve spolupráci s fyzioterapeutem a kondičním trenérem české plavecké reprezentace
  • The Apollo Athletic – seznam 19 videí od 4 do 20 minut zaměřených na suchou přípravu pro plavce

Přejeme vám, ať toto čekání na znovu otevření bazénů zvládnete a především hodně zdraví.