Štěpán Komárek bral bronz v souboji s nejlepšími žákovskými plavci v Česku

Letošní letní plavecká sezóna byla velmi poznamenána epidemií COVID-19. Za zrušená Mistrovství České republiky pro plavce ve věku 12 až 14 let se konal v sobotu 27. června 2020 v Praze Podolí závod plavecké všestrannosti Corona Cup 2020. Závodníci plavali pět disciplín (100 m znak, motýl, prsa a kraul a 200 m polohový závod) na venkovním, padesátimetrovém bazénu, za jednotlivé starty získávali bodové hodnocení FINA body, celkový součet bodů určil pořadí v jednotlivých ročnících. Vyhodnoceno bylo vždy deset elitních plavců v kategorii.

Na tento vysoce prestižní závod se mohli nominovat pouze ti plavci, kteří se umístili na loňských ročnících MČR do 10. místa. O tom, jak dobré plavce vychovává náš oddíl, svědčí fakt, že počtem přijatých závodníků se řadíme v celé České republice na třetí místo. Také výsledky nenechali nikoho na pochybách, jak skvělé plavce máme.

Nejúspěšnějším členem výpravy se jednoznačně stal Štěpán Komárek, ročník 2008, který obsadil celkově úžasné 3. místo a předvedl výborné výsledky ve všech svých startech, ve dvou dokonce dosáhl osobního maxima. Do elitní desítky se pro tento ročník probojoval také 9. místem František Štěpánek, který zaplaval skvěle 200 m polohový závod. Dvanáctileté plavce ještě zastupovali Šimon Štípek (17. místo), Štěpán Volf (21. místo), Adam Blažek (24. místo) a Vanessa Hartychová (23. místo), která, nebýt její diskvalifikace v disciplíně 100 m motýl, by se také jistě umístila v Top Ten.

Ročník 2007 zastupovali dva plavci. David Verner vyrovnanými výbornými výkony a zaplavanými absolutními osobními rekordy ve třech startech obsadil v kategorii třináctiletých celkově 10. příčku. Michael Švásta se umístil na 25. místě.

Jakub Mittner v kategorii čtrnáctiletých obsadil celkově 6. příčku. Také on předvedl tři absolutní osobní maxima a po vleklých zdravotních potížích se mu opět dařilo. V ročníku 2006 nás dále reprezentovali Jakub Turek (13. místo), Simona Šindlerová (20. místo) a Bruno Brejcha (27. místo).

Závody se vydařily nejen po stránce získaných umístění, všichni účastníci maximálně využili možnost po dlouhé době potkat se s přáteli v tomto nádherném, i když náročném sportu.
Všem závodníkům gratulujeme k předvedeným výkonům, jejich trenérům Lence Jiránkové, Janu Buchovi a Zdeňku Novákovi za skvělou plaveckou přípravu.