Slavnostnímu vyhlášení Plavce roku přihlížel plný sál Domu Kultury

Král je mrtev, ať žije král. Toto rčení se na 2. ročník ankety „Plavec roku“ hodí pro porovnání loňského a letošního ročníku, který svojí kvalitou nechal rychle zapomenout na rok minulý. Nehodí se už tolik na plavce, který zvítězil v hlavní kategorii ankety. Vítězkou se stala znovu Veronika Tondrová, která je momentálně největší hvězdou boleslavského plavání. Devítinásobná mistryně ČR, juniorská reprezentantka a držitelka mnoha oddílových rekordů, byla jasnou volbou na hlasovacích kartách drtivé většiny trenérů Auto Škody.

Na druhém a třetím místě se umístily sestry Tužilovy. Druhé místo s těsným náskokem získala Natálie, na třetí pomyslný stupínek vystoupila Markéta.

Ceny se rozdávaly celkem ve 14-ti kategoriích napříč všemi ročníky. Byla oceněna štafeta roku ve složení Veronika Tondrová, Markéta Tužilová, Tereza Pužmanová, Kristýna Čanaky. Skokanem roku se stal Daniel Čančík. Ve velmi prestižní kategorii Trenér roku zvítězil těsně Jan Muzikant před Zdeňkem Novákem. Na třetím místě se umístil trenér atletické přípravy Jan Bucha.

Vysokou úroveň slavnostního večera potvrdili přítomností náměstci primátora Mgr. Michal Kopal a Mgr. Daniel Marek. Za sportovce se v roli předávajících představili hokejista Boris Žabka, florbalista Ondřej Fojta a účastnice Olympijských her v Riu plavkyně Martina Moravčíková. Za lékařskou profesi ceny předali MUDr. Martin Zelený a špičkový fyzioterapeut Bc. Václav Kraus. Jednu z cen předal i bývalý dlouholetý trenér české plavecké reprezentace a mentor našich trenérů, pan Jaroslav Strnad. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda vyslala na dekorování nejlepších tiskového mluvčího Ing. Petra Kvapila.

Celý večer se nesl ve vtipném duchu zásluhou moderátora Ladislava Fišera, kouzelníka Štěpána Šmída a taneční skupiny Funky Dangers.

Blahopřání patří všem oceněným, organizátorům a podporovatelům této plavecké akce, kterými letos byly město Mladá Boleslav, ZPŠ, Bondy centrum, La Divinita Coffee, Škoda Auto a.s., 1.Boleslavská, Farma Ptýrov, DK Mladá Boleslav, MB-Net a Taneční škola Ladislava Fišera.

Fotky z celého večera od našeho fotografa Jakube Fiedlera naleznete zde.

Výsledky jednotlivých kategorií

Největší naděje plavání roku 2016
Michal Švásta, David Verner, Pavlína Paurová, Daniela Havelková, Viktorie Fišerová, Andrea Kolomazníková, František Štěpánek, Šimon Štípek, Štěpán Volf, Tereza Bartoníčková, Karolína Štěpánková, Matyáš Votrubec, Vojtěch Jaček, Natálie Štěpánková.

Nejlepší plavec ročníku 2006

 1. Jakub Mittner
 2. Jakub Turek
 3. Radek Juhás

Nejlepší plavec ročníku 2005

 1. Natálie Tužilová
 2. Michal Bednář
 3. Klára Horáková

Nejlepší plavec ročníku 2004

 1. Alžběta Nováková
 2. Eliška Slavíková
 3. Eva Svobodová

Nejlepší plavec ročníku 2003

 1. Kristýna Čanaky
 2. Šimon Fišer
 3. Tereza Výmolová

Nejlepší plavec ročníku 2003

 1. Kristýna Čanaky
 2. Šimon Fišer
 3. Tereza Výmolová

Nejlepší plavec ročníku 2002

 1. Veronika Tondrová
 2. Markéta Tužilová
 3. Tereza Pužmanová

Nejlepší plavec kategorie Dorost

 1. Michal “Béďa” Lhotka
 2. Matěj “Alberto” Pařízek
 3. Natálie Stránská

Nejlepší plavec kategorie Dospělí

 1. Jiří „Crack“ Janovský
 2. Janek Černý
 3. Honza „Krab“ Černík

Nejlepší plavec kategorie Masters

 1. Honza Hoferek
 2. Radek „Děda“ Šitera
 3. Honza Bucha

Kolektiv roku 2016

 1. Veronika Tondrová, Markéta Tužilová, Tereza Pužmanová a Kristýna Čanaky

Úspěšná reprezentace oddílu v roce 2016
Filip Švásta, Kryštof Fišer, Daniel Čančík, Karolína Šímová, Tina Podzimková, Kryštof Zouhar, Tancmanová Eliška

Skokan roku

 1. Daniel Čančík

Trenér roku

 1. Jan Muzikant
 2. Zdeněk Novák
 3. Honza Bucha

Plavec roku 2016 – hlavní kategorie

 1. Veronika Tondrová
 2. Natálie Tužilová
 3. Markéta Tužilová