Skvěle obsazený Memoriál Miroslava Tottera v Mladé Boleslavi

Po dlouhé letní pauze, se plavci konečně dočkali ostrého závodního startu.
Vysoce profesionální tým boleslavských organizátorů, se musel vypořádat s přívalem přihlášek z 24 oddílů z celé ČR.
Do závodů nastoupila kompletní špička ročníků 2002 – 2006.

V kategorii 2006 se výrazně prosadil Jakub Mittner, který se na stupně vítězů postavil celkem třikrát. Zlatý závod byl na trati 50Z a dvě stříbra vybojoval z distancí 50VZ a 100VZ.

Plavci z ročníků 2004 – 2005 plavali v jedné společné skupině. Hvězdou byla znovu Natálie Tužilová (05). Evergreen stále se opakující zní v podání Natálie dlouhodobě stejně. Šest startů – šest zlatých. Zatím se nenašla plavkyně, která by Natálii alespoň částečně ohrozila v její neporazitelnosti.

Alžběta Nováková (04) na své oblíbené trati 100M vybojovala dělené třetí místo a potvrdila své motýlkářské schopnosti.
Při neúčasti Veroniky Tondrové, se svého nelehkého úkolu favoritek, zhostila dvojice Markéta Tužilová a Tereza Pužmanová (02) na výbornou.

Markéta si v silné konkurenci došla celkem čtyřikrát pro ceny na stupně vítězů. Dvě zlaté na 100M a 200PZ, jedno stříbro na 100P a jeden bronz na trati 100Z ukazují, že letní příprava na sezónu byla výborně koncipována.

Tereza i přes tréninkové manko, způsobené startem školy a zraněním, dokázala též čtyřikrát dohmátnout mezi nejlepšími. Zlatou medaili získala na 100Z a tři stříbra v závodech 100VZ, 50VZ a 100M. Její zkušenosti a rutina znovu hrála hlavní roli.

Všechny trofeje a ceny pro vítěze závodů „39. Cena Mladé Boleslavi a Memoriál Miroslava Tottera“ byly z podpory Středočeského kraje, který byl hlavní podporovatel závodů. Ceny pro nejlepší předával náměstek primátora Mgr. Daniel Marek a ředitel Městského bazénu Mgr. Aleš Macoun.

Zimní blok plaveckých soutěží je teprve na svém začátku. Plavci mají před sebou mnoho tréninkových hodin a mnoho závodů, aby se dokázali připravit na vrcholy sezóny, které jsou na programu až v úplném závěru roku.

Pokud by jsme chtěli hodnotit výkonnost našich plavců jen podle prvního závodu, bylo by to velmi zavádějící, ale každopádně všem toto klání ukázalo cestu pro jejich další vývoj.