Šestnáct plaveckých titulů na Středočeském poháru

Plavci ročníků 2006 a mladší se utkali tuto sobotu v Kralupech n. Vltavou v rámci 5. kola středočeského poháru.
Dlouhý celodenní program nabídl divákům vynikající podívanou na nejlepší nejmladší plavce našeho kraje. Plavecký oddíl z Mladé Boleslavi se ukázal znovu všem jako velmi perspektivní a úspěchy sbírající klub.

Jádro těch nejlepších z ročníků 2006 a 2007 se skládá ze šesti jmen. Michal Švásta, Jakub Mittner, Jakub Turek, David Verner, Radek Juhás a Eliška Tancmanová. V Kralupech se k těmto šesti medailově přiblížila Pavlína Paurová, která vybojovala bronz na trati 50M. Další umístění v TOP5 mají na “svědomí“ Eliška Flodrmanová, Kryštof Zouhar, Ondřej Hašlar a benjamínek Viktorie Fišerová (2008).

Ale zpět k nejlepším. Dlouhodobě k nim náleží Michal Švásta. Znovu dokázal zvítězit ve všech svých startech a do Mladé Boleslavi přivezl čtyři zlaté z tratí 50Z, 100Z, 50VZ a 100VZ. Jen o něco málo horší bylo plavecké představení Jakuba Turka. Jeho bilance na stupních vítězů byla 3-0-1. Další zlatý chlapec je Jakub Mittner. Jakub v Kralupech získal o jedno zlato méně než Michal, ale za tři prvenství se určitě nebude stydět. Ovládl tratě 50VZ, 100VZ a 100PZ. S konečným výsledkem dvou zlatých (50M, 100PZ) a dvou stříbrných (50VZ, 100VZ) skončil sobotní klání David Verner a navázal na minulá úspěšná vystoupení. Obdobný medailový počin má za sebou i Radek Juhás. I on dvakrát vystoupil na stupínek nejvyšší, jednou byl stříbrný a jednou bronzový. Jediná dívka, která dokázala získat více než jeden cenný kov, byla Eliška Tancmanová. Stříbro a dva bronzy jí posouvají vysoko v individuálním hodnocení.

Štafety jsou výstavní disciplínou plavců z Mladé Boleslavi. Znovu to potvrdila čtveřice Michal Švásta, Jakub Turek, Radek Juhás a Jakub Mittner v závodě na 4x50PZ. Nikdo lepší se nenašel a bylo z toho jasné prvenství. Druhá štafeta s jednou změnou, kde Jakuba Turka vystřídal David Verner doplavala na trati 4x50VZ znovu zlatá a podtrhla vynikající úspěch boleslavských plavců.