Reprezentanti Seemanová a Ludvík navštívili AŠMB

V pondělí 25. března náš oddíl navštívili hned dva plavečtí reprezentanti – Bára Seemanová a Tomáš Ludvík, aby se s našimi plavci podělili o své plavecké zkušenosti a ukázali jim nějaké příklady kraulové a znakové techniky. Pro naše plavce to bylo jistě velké zpestření pondělního tréninku, vždyť kdo z nich nechce být jako oni – reprezentovat ČR na mistrovství světa či na Olympijských hrách.

Před samotným tréninkem v bazéně měli plavci možnost se Báry a Tomáše zeptat na vše, co je zajímalo. Dozvěděli se například, že oba tráví ve vodě cca 9 tréninkových jednotek (3-4x ranní trénink + denně odpolední) a k tomu samozřejmě suchá příprava (3x týdně), která zahrnuje posilovnu, kickbox či jógu, jako kompenzační cvičení. Týdně naplavou zhruba 50-60km (Tomáš)/35km (Bára). Počet kilometrů je ovlivněn fází přípravy a u Báry přípravou k maturitě.

Po besedě následoval trénink v bazéně pod dohledem Báry a Tomáše. Zaměřen byl převážně na kraulovou a znakovou techniku, kde oba představili příklady cvičení, které se svými trenéry zařazují do svých tréninků. Na závěr bazénové dvouhodinovky si všichni zazávodili ve štafetách.

A co by si z tohoto setkání s hvězdami měli naši plavci odnést? Pokud se chce někdo prosadit na národní či nadnárodní úrovni, makat se prostě musí i bez ohledu na prázdniny a různé státní svátky! A nestačí pouze jednou denně.

Trénink s hvězdami byl v mnohém velmi inspirující a poučný. Báře a Tomášovi patří velký dík, že si našli čas ve svém programu a přijeli. Přejeme jim v nadcházející sezoně, ať jim to plave!

Radka Brabcová