První místa Davida Vernera a Michala Lhotky na Pastvinské přehradě

Poslední den prázdnin byl ve znamení dálkového plavání na Pastvinské přehradě. Mladoboleslavští bratři ukázali všem, že soustředění, které před ním absolvovali, má svůj účinek. Kluci na soustředění naplavali téměř 60 km za 4 dni. Mladší David Verner, ročník 2007, plaval “pouze” trať 3km. Bohužel v tomto závodě nebyla pro starší žáky vypsaná trať 5km, která Davidovi sedí více než kratší tratě. David způsobem start – cíl získal ve starším žactvu (2006-2007) skvělé 1.místo.

Starší Michal Lhotka se po soustředění cítil skvěle, a tak si na místě dohlásil ještě 3km. Na této trati prokázal nasbírané zkušenosti a svého soupeře z Brna porazil po skvělé obrátce na poslední bóji a v cílové rovince už se nenechal předjet. Díky tomu bral nejrychlejší čas a celkové 1.místo na této trati. Hned po dokončení tohoto závodu měl 15 minut odpočinek a následoval druhý závod na 5 km, kde si vedl výborně. Celkově obsadil v této distanci 2.místo a ve své kategorii staršího dorostu 1.místo.

Příští víkend se dálkoplavecká sezóna uzavírá na písníku v Mělicích, kde David bude bojovat o celkové vítezství v Českém Poháru ve svém ročníku. David zatím drží druhé místo, na prvního plavce má ztrátu 27 bodů, což je ztráta, která se dá dohnat.