První kolo Českého poháru v plavání za účasti boleslavských plavců

Velká cena Hradce Králové hostila první kolo Českého poháru v plavání, kam se vydala desetičlenná výprava našeho klubu. Pro většinu to byly první závody na dlouhém bazéně, tím pádem první možnost se kvalifikovat na mistrovství Republiky. Finálová účast nás sice minula, ale několik „osobáků“ k vidění bylo, a tak nevyšlo naše vystoupení úplně nadarmo.

Nejblíže k finále měl Jiří Janovský svým jedenáctým místem na 100m prsa, ale začátek sezóny je na dlouhém bazéně vždy rozpačitý, tak nebyl se svým výkonem příliš spokojen. V podobném duchu plavali i Jan Bucha a Jan Hoferek, kteří skončili daleko za svými možnostmi. Dorostenci Matěj Pařízek a Michal Lhotka zlepšili některá svá maxima, Matěj největší zlepšení na 200m znak a Michal na 1500m volný způsob. Mezi ženami nám chyběly opory týmu – Verča Tondrová kvůli soustředění a Natálie Tužilová kvůli nízkému věku, ačkoli by se ve startovním poli rozhodně neztratila. Nejlépe zaplavala Tereza Pužmanová, po raketovém startu, kdy jí o vlásek unikl limit na SCM II na 100m volný způsob, začala stagnovat a na závěr závodů by raději zapomněla. Nejlepšího umístění dosáhla Markéta Tužilová v samotném závěru závodů na 200m znak (9. místo). Natalie Stránská se umístila nejlépe 25. na 50m prsa. Za zmínku stojí i mírné zlepšení starších žákyň Terezy Výmolové a Kristýny Čanaky, ale na lepší umístění si ještě musí počkat. Do tabulek oddílových rekordů přibude štafeta na 4x100m volný způsob mix ve složení (Pužmanová, Janovský, Výmolová, Hoferek), která skončila na šestém místě. Začátek letní sezóny byl tedy spíše zahřívací zkouškou, která doufejme přinese medailové úspěchy v dalších závodech.