Po mnoha letech má boleslavský oddíl medaile z MČR dorostu a dospělých

Prodloužený víkend byl pro mnohé již ve znamení dovolených a dní volna, avšak pro plavce znamenal vrchol jejich sezóny v podobě mistrovství České republiky. Elitní plavecké kluby se sjeli jako již tradičně do pražského Podolí na venkovní padesátku, aby se zde utkali o nejcennější kovy a tituly. Dohromady přijelo téměř 100 klubů z celé ČR, přijato bylo 482 závodníků a mezi nimi i 7 z Mladé Boleslavi (Adéla Bolková, Jiří Janovský, Michal Lhotka, Tereza Pužmanová, Natalie Stránská, Veronika Tondrová, Markéta Tužilová).

Z naší výpravy slavila největší úspěchy jako již tradičně Verča Tondrová, která v kategori dorostu nasbírala všechny druhy medailí, dokonce přidala i tu bramborovou a neunikla jí ani jedna diskvalifikace na 400m polohový závod. K medaili měla hodně blízko i Markéta Tužilová, která v dorostu skončila pátá na 200m prsa a sedmá na 200m polohový závod. Zbytek ženského osazenstva neprošel do finálových soubojů, nejblíže k němu měla Natalie Stránská na 50m prsa, kde skončila v dorostu devátá. Za zmínku stojí i pěkné umístění kraulové štafety na 4x100m (Tužilová, Bolková, Pužmanová, Tondrová), která skončila na čtvrtém místě. Polohová štafeta skončila sedmá. Mezi muži jsme měli dvě želízka v ohni – Michala a Jirku. Jirkovi se závody přiliš nevydařily a časy byly vzdáleny jeho osobním rekordům, doufejme, že na srpnovém mistrovství světa masters v Budapešti bude forma lepší. Michal plaval také pod hranici svých osobáků, ale sezóna pro něj též nekončí, jelikož ho čeká spousta závodů v rámci dálkového plavání. I přes pár výpadků formy se celkově závody vydařily a každou účast na vrcholné akci sezóny je třeba hodnotit pozitivně, teď již většinu plavců čeká prázninový odpočinek a v září opět na bloky.