Plavecký zimní přebor Středočeského kraje žactva

Vždy nejlepších 12 plavců z jednotlivých ročníků 2005 – 2007 ve Středočeském kraji bojovalo o víkendu 23. 11. – 24. 11. 2019 v plaveckém bazénu v Kladně o tituly přeborníků kraje a současně o nominaci na zimní Mistrovství ČR.

Z oddílu AŠMB se do Kladna vypravila početná výprava devíti plavkyň a dvanácti plavců, která se těšila ze spousty úspěchů. Celkem plavecký oddíl přivezl z Kladna 65 individuálních medailí, získal 23 titulů přeborníků kraje, 23 stříbrných a 19 bronzových medailí, k tomu čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile ve štafetových disciplínách.

V ročníku 2005 ve všech svých devíti disciplínách zůstala neporažena výborná plavkyně Natálie Tužilová a v každém startu se stala přebornicí kraje. Karolína Maršíková získala tři druhá místa a tři třetí místa. David Pekař svým výkonem vybojoval dvě stříbrné medaile, Filip Nýdrle vyplaval dvě a Michal Bednář jedno bronzové umístění. Ten také posunul vlastní oddílové maximum na 200 m motýl čtrnáctiletých na čas 2:28,07. Tina Podzimková statečně bojovala na svých tratích o nominaci na MČR čtrnáctiletých v Mladé Boleslavi.

V o rok mladší kategorii, ročník 2006, každý z pěti zástupců našeho plaveckého oddílu vystoupal na stupně vítězů. Jakub Mittner z devíti plaveckých startů získal pět prvních a čtyři druhá místa. Bruno Brejcha vyplaval jeden titul přeborníka kraje a přidal tři stříbrné a tři bronzové medaile. Jakub Turek vybojoval tři zlaté a jednu bronzovou medaili. Simona Šindlerová získala třetí příčku v úvodní disciplíně, potom ji zdravotní komplikace nedovolily další pokračování v závodech.

V nejpočetněji zastoupeném ročníku 2007 bylo pět medailistů. Beze sporu nejúspěšnějším se stal David Verner, získal pět titulů přeborníka kraje, přidal dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Současně pokořil tři oddílové rekordy dvanáctiletých: na 400 m volný způsob zaplavaným časem 4:47,30, na 200 m motýl časem 2:34,82 a parádním výkonem na náročné trati 400 m polohový závod v čase 5:21,96. Sedm medailí získala Eliška Flodrmanová, z toho tři stříbrné a čtyři bronzové. Michael Švásta vybojoval čtyři stříbrná umístění a dvě bronzová. Daniela Havelková vystoupala na jedno druhé a jedno třetí místo, Adam Pekař vyplaval jednu stříbrnou příčku. Ondřej Hašlar, Jan Hoferek, Jiří Hruška, Andrea Kolomazníková, Lada Máková a Karolína Štěpánková se skvěle poprali o svá osobní zlepšení a současně postup na mistrovské závody.

Zimní přebor Středočeského kraje žactva je minulostí, ne všichni splnili své stanovené cíle. Nyní budou plavci čekat do středy 27.11.2019 na uzavření nominací na Mistrovství ČR, na které se už nyní tvrdě připravují. Přejeme hodně úspěchů.

Kompletní výsledky naleznete zde

.