Plavecké Mistrovství ČR družstev ozdobili boleslavští plavci skvělými výkony

Poprvé v historii se konalo MČR družstev na domácí půdě mladoboleslavského bazénu, na které náš oddíl vyslal čtyři družstva, aby potrápila své soupeře. Sjelo se celkem osm nejlepších oddílů ze Středočeského kraje a mužská i ženská družstva čítala po deseti týmech. Naši plavci potvrdili stoupající kvality navzdory několika zdravotním potížím, které jsou se zimou tradičně spojeny, kdy především mužské družstvo zaznamenalo velké bodové zlepšení oproti loňské sezóně a skončilo na druhém místě, ženy si i přes ztrátu tří kvalitních plavkyň udržely svou úroveň a třetí místo rozhodně nebylo zklamáním.

Atmosféra v bazéně se od samého začátku dala doslova krájet, zatímco mezi ženami bylo o prvním místě Kladna jasno už od začátku, na druhém a třetím místě sváděla boj družstva domácího oddílu a Kolína. Nakonec tým kolínských žen slavil úspěch a uhájil druhou pozici. Tahounem našeho ženského družstva byla opět Natálie Tužilová s 2193 body, dále pak Tereza Výmolová s 1971 body a Adéla Bolková s 1842body. Mezi muži byl souboj daleko vyrovnanější, kdy se několikrát měnilo pořadí na prvních třech místech mezi Berounem, Kladnem a Mladou Boleslaví. Beroun i přes obrovskou snahu domácích uhájil loňské prvenství, ale necelých 200 bodů bylo důkazem, jak bylo těsné. Na třetím místě s o něco větší ztrátou skončilo družstvo Kladna. Z našich plavců přinesl oddílu nejvíc bodů Jirka Janovský, který k 2237 bodům přidal ještě 3 oddílové rekordy, další byl Michal Lhotka, který i přes zdravotní potíže vybojoval 1960 bodů a na třetím děleném místě byl s 1731 body Michal Dragoun a Filip Švásta (který závodil za družstvo B). Kromě individuálních úspěchů se mužům podařilo překonat oddílové rekordy na štafety 4x100m volný způsob (ve složení: Hoferek, Janovský, Jetel, Bucha) a také na 4x100m polohový závod (ve složení: Jetel, Janovský, Dragoun, Bucha), na obě štafety o celých 5 vteřin! Družstva B si také nevedla špatně, mužské skončilo na osmém místě a ženské uzavřelo startovní pole na místě desátém. Bude zajímavé sledovat, jak dopadnou zbylé krajské soutěže družstev a jestli se podaří postup. Zvlášť u mužů, kde byla účast mladoboleslavského oddílu v semifinále naposled před Sametovou revolucí.