Plavci zahájili sezónu sprinty v Neratovicích

V sobotu 14. ledna se 23 mladoboleslavských plavců vypravilo na první závody v roce 2017. Nový rok zahájili v Neratovicích na Neratovickém poháru 2017 – Memoriálu K. Řády. Hlavní náplní závodů byl sprinterský víceboj, který se skládal ze 4 padesátimetrových disciplín (50 VZ, 50 P, 50 M, 50 Z). Dále se plavaly tratě na 100 metrů, které se hodnotily jednotlivě. Náš oddíl měl v Neratovicích zastoupení v žactvu, v dorostu i v dospělých.

Nejmladší boleslavský závodník- David Verner (2007) ve své kategorii zvítězil a ze sprinterského víceboje si odvezl pohár za 1. místo. Mezi ročníky 2006 a 2005 měl náš oddíl 4 zástupce – 1 chlapce a 3 dívky. Michal Bednář (2005) ve víceboji vybojoval stříbro. V kategorii dívek vyhrála Natálie Tužilová, která v součtu všech časů předehnala své soupeřky o více než 20 vteřin a vyhrála i napříč kategoriemi. Klára Horáková se může pochlubit třetím místem a Tina Podzimková pátým umístěním. Daniel Čančík (kategorie 2004-2003) si neratovický víceboj určitě zapamatuje. Zaplaval zde totiž poprvé v životě 50 vz pod 30 sekund a celkově skončil sedmý. Na stejném místě a ve stejné kategorii doplavala i Alžběta Nováková (2004). Pro tuto kategorii to ale zdaleka nebylo vše. Na bronzový stupínek vystoupala Kristýna Čanaky a na zlatou příčku dosáhla její oddílová kolegyně Tereza Výmolová. Tento výsledek si jistě vysloužila i díky tomu, že si na všech padesátimetrových tratích vylepšila svá osobní maxima. V kategorii 2002- 2001 si pro stříbro doplaval Matěj Pařízek. Kryštof Fišer a Filip Švásta na první desítku nedosáhli, ale vyplavali si nové osobní rekordy. Ve víceboji dívek se 4 boleslavské závodnice dostaly mezi nejlepších 6 – V. Tondrová (1. místo), M. Tužilová (3. místo), T. Pužmanová (5. místo), K. Tancmanová (6. místo). Natalie Stránská byla desátá. Michal Lhotka v kategorii 1999- 2000 skončil na 14. místě. V podání dívek jsme získali zlato a to díky Adéle Bolkové, která za sebou nechala všechny své soupeřky. Jiří Janovský, který závodil v kategorii 1998 a starší, měl velmi dobře nakročeno k vítězství, ale v poslední disciplíně (50 Z) ho předplaval jeho soupeř a Jirka si odváží stříbro. Sprinterského víceboje se zúčastnili i 2 mladoboleslavští trenéři – Jan Bucha a Lenka Cibulková. Jan Bucha mezi muži skončil čtvrtý a na 50 prsa si časem 34, 11 výrazně vylepšil svůj osobní rekord. Lenka Cibulková si ve víceboji vyplavala 2. místo.

Ve stometeových disciplínách nejvíce bodovala Veronika Tondrová, která rozšířila svojí sbírku medailí o dvě zlaté (100 VZ a 100 PZ) a jednu bronzovou (100 M). Další medaile získala Markéta Tužilová (2 stříbra, 1 bronz), Kristýna Čanaky (2 bronzy), Natálie Tužilová (1 zlato), Kateřina Tancmanová (1 bronz) a Tereza Výmolová (1 zlato).

V Neratovicích boleslavští plavci vylovili přes 25 pohárů a medailí. Kromě toho si i mnoho plavců vylepšilo osobní rekordy. To je určitě dobrou známkou toho, že vykročili do roku 2017 správnou nohou a doufáme, že je podobné úspěchy budou provázet celý rok.

Kompletní výsledky naleznete zde.