Plavci soupeřili na mezinárodním MČR masters o nejvyšší příčky

5. zimní mezinárodní mistrovství ČR v plavání masters a jubilejní 20. Korunní Cup, se jako vždy konaly v České Lípě. Dorazilo přes 200 závodníků z ČR, Slovenska, Polska a Německa. Náš tým, počtem citelně oslabený z minulých let, si i tak nevedl špatně. Reprezentovalo nás celkem 6 plavců. Nejúspěšnějším plavcem naší výpravy byl Jiří Janovský, který opět posunul hranici českého rekordu věkové kategorie 30-34 let na 200m prsa časem 2:26,80, což znamenalo i absolutní první místo napříč kategoriemi, dvě druhá místa absolutně přidal na 200m PZ a 100m PZ, jedno třetí pak ještě na 100m prsa, ve své kategorii skončil jednoznačně 6x první. Radek Šitera získal tři zlaté a dvě stříbrné ve své kategorii a to i přes nemoc, která ho trápila celé závody. Martin Brucha zůstal těsně za stupni vítězů – třikrát čtvrtý, nepomohla ani podpora obou jeho dcer, které ho přijely podpořit. Mezi ženami získala jediné zlato v kategorii Markéta Pekárnová na 50m prsa, ke kterému přidala ještě stříbro na 50m VZ. Blanka Grulichová vyplavala dvě stříbra a jeden bronz. Na Radku Brabcovou čekalo po návratu z mateřské páté místo na 100m VZ. Jedinou štafetu, kterou se nám podařilo sestavit, byla ta na 4x50m VZ mix ve složení Šitera-Grulichvá-Brabcová-Brucha, která skončila na třetím místě. Doufejme, že příští MČR masters bude z naší strany více obsazené, ještě ped pár lety reprezentovalo náš klub 19 plavců. Kam se ztratili?…