Plavci se na mistrovství ČR v Prostějově představili ve výtečné formě

Vrchol zimní sezóny ročníku 2003 proběhl o víkendu ve sportovně laděném Prostějově. Tamní oddíl pořádal v posledních letech již poněkolikáté plavecké mistrovství České republiky. Vynikající atmosféra, která byla po celý víkend v prostějovském bazénu přítomna, je právě odrazem zkušeností místního pořadatele.
Nemalou měrou k pozitivnímu ovzduší přispěli svými výkony i plavci Auto Škody, kteří se na Moravu vydali v počtu šesti závodníků. Z celkové startovní listiny, která čítala celkem 89 klubů byla právě mladoboleslavská výprava jedna z nejpočetnějších.
Jakub Jetel se stal hlavním hrdinou boleslavských barev. Momentálně nejoblíbenější styl, kterým je bezpochyby znak, dokázal Kuba přetavit na dva medailové závody. Stříbro na 100Z a bronzový stupínek na 200Z jsou největšími úspěchy ročníku 2003 Auto Škody. Svoji skvělou formu potvrdil i na svých zbývajících startech (50VZ – 7., 100VZ – 9., 100M – 9., 200VZ – 9. místo). Jeho tréninková píle a bojovnost je velkým příslibem do dalších měsíců a let.
Do první desítky nejlepších plavců se dokázala prosadit Kristýna Čanaky. Její dvě sedmá místa na 100Z a 200PZ byla v Prostějově určitě úspěchem. Když svoje velmi dobré vystoupení doplnila ještě o desátou příčku na 200Z, mohla odjíždět domů spokojená a s úsměvem. Ani v dalších startech nezklamala (100P – 13., 400PZ – 16., 100PZ – 19. místo).
Velký bojovník Daniel Čančík měl ve svém plaveckém plánu poskočit do TOP10 celkového pořadí. V obrovské konkurenci nakonec skončil vždy těsně za svou vytouženou metou, ale v závodě na 400PZ si vylepšil náladu oddílovým rekordem 5:08:95 (100Z – 13., 400PZ – 14., 200Z – 17., 100PZ – 17., 200PZ – 19. místo).
Tereza Výmolová se na MČR představila ve čtyřech disciplínách. V celkovém pořadí se pohybovala těsně nad „první patnáctkou“ a ve světle svých přihlášených časů musí být její vystoupení považováno za úspěch (200VZ – 16., 100Z – 16., 100VZ – 17., 400VZ – 19. místo).
Nejlepší motýlkářka Karolína Šimová nastoupila ve své disciplíně na distancích 100M (24. místo) a 200M (16. místo), které doplnila o závod 200P (23. místo). Šestnácté místo na nejtěžší „motýlkářské“ trati je pro Karolínu povzbuzením do další sezóny.
Po delší tréninkové pauze se do Prostějova probojoval i Šimon Fišer. Jeho dva výsledkové příspěvky na 200Z – 23. místo a 100VZ – 24. místo jsou důkazem, že návrat myslí naprosto vážně.
Nikdo nečekal, že i tentokrát se boleslavská štafeta prosadí na stupně vítězů. Soupeři byli, co se týče přihlášených časů o level výše. Po vynikajícím výkonu kvarteta Tereza Výmolová, Kristýna Čanaky, Daniel Čančík a Jakub Jetel z toho byla o dvanáct setin neuvěřitelná bronzová medaile na 4x50VZ MIX.
Trenérka Ivana Davídková mohla být s výkony svých svěřenců spokojená. Ne vše se povedlo podle jejich představ, ale celkový dojem zanechala Auto Škoda v Prostějově pozitivní a úspěšný. Sezóna roku 2017 skončila v propadlišti dějin a rok 2018 se otvírá dalším sportovním výzvám.