Plavci sbírali zkušenosti na MČR dospělých a dorostu

Zimní Mistrovství ČR v Plzni bylo vrcholem sezóny pro plaveckou elitu celé ČR. Nesměla na ni chybět ani mladoboleslavská výprava, která čítala 9 členů (Bolková, Černý, Janovský, Lhotka, Pužmanová, Stránská, Tondrová, Tužilová M., Tužilová N.), což je nejvíc v historii klubu. Na medailové pozice se sice naši plavci v konkurenci účastníků Olympijských her a celé reprezentace neprobojovali, ale nechyběly dvě účasti ve finále v podání Veroniky Tondrové a také mnoho oddílových i osobních rekordů.

Na plzeňské Slovany se sjelo bezmála 500 závodníků a již od začátku bylo zřejmé, že se bude vařit voda. Úroveň závodů byla vysoká – celkem bylo překonáno 13 rekordů ČR, jak v kategorii dospělých, tak i dorostu. Mezi nejlepšími se naše výprava rozhodně neztratila, důkazem toho byla účast ve finále OPEN na 100m a 200m volný způsob Veroniky Tondrové, kde obsadila dvakrát osmé místo. Časem na 100m volný způsob (57,60) překonala maximum naší bývalé vynikající plavkyně a mistryně ČR Lindy Světlíkové. Ani ostatní plavkyně nezůstaly pozadu, Markéta Tužilová předvedla velké zlepšení na 400m polohový závod a vyneslo jí to 22. místo.
Její mladší sestra Natálie, jakožto nejmladší účastnice celého šampionátu, získala cenné 29. místo na 200m prsa.

Ostatní závodnice se mezi nejlepší třicítku sice nepodívali, ale důležitá byla hlavně účast. Mezi muži doplaval nejlépe Jiří Janovský na 200m prsa (24. místo celkově, 10. mezi dospělými) časem 2:27,40, což je nový osobní i oddílový rekord, další oddílové maximum přidal dorostenec Michal Lhotka na 800m volný způsob časem 8:51,70, což stačilo na 33. místo celkově a 15. mezi mladšími dorostenci. Jan Černý se kvalifikoval na poslední chvíli, ale díky tréninkovému manku a nemoci skončil nejlépe 59. Dobře se nám dařilo i ve štafetách, ženská štafeta na 4x50m polohový závod skončila třináctá a muži v tom samém závodě na 18. pozici.

Štafetu si vyzkoušel i dorostenec Matěj Pařízek, kterému kvalifikace unikla o vlásek a také trenér Jan Muzikant, který šel svým svěřencům příkladem a podporoval je nejen z pohodlí tribun. Doufejme, že příště se naše účast na nejprestižnějších závodech sezóny ještě zvětší, a bude z toho i nějaký cenný kov.