Plavci přivezli z krajského přeboru dorostu a dospělých celkem 32 medailí

Plavecký stadion v Podolí hostil každoroční krajský přebor dorostu a dospělých na 50 metrovém bazéně, kam přijíždějí ti nejlepší plavci ze Středočeského kraje a Prahy. Ani klub z Mladé Boleslavi u toho nesměl chybět, plavci AŠMB nasbírali celkem 32 medailí, z toho rovnou 10 zlatých. Celkem 14 ze 17 našich plavců vystoupalo na stupně vítězů. V pořadí podle medailových umístění skončila AŠMB na 1. místě ze 17 středočeských klubů.

Závody začaly pátečním odpoledním programem, kde od samého začátku začali naši plavci diktovat tempo. Muži ovládli hned čtyři ze šesti disciplín. V sobotu tempo udrželi a ovládli další tři disciplíny. Mezi ženami nám pak patří tři tituly, které vyplavala Lada Máková na všech třech znakařských tratích. Její čas 31,29 na 50m znak znamenal dokonce největší bodový výkon naší výpravy (641 bodů). Mezi naše další medailistky dále patří: Adriana Landová (2. místo na 400m kraul, 3. místo na 200m kraul a 100m motýlek), Simona Šindlerová (2. místo na 50m a 100m kraul), Sára Horáková (2. místo na 100m prsa, 3. místo na 400m polohový závod) a Natálie Štěpánková (3x 3. místo na všechny prsové tratě). Třetí místo přidali do naší sbírky i Daniela Havelková a Olivie Kateřina Tůmová. Medailové žně ovšem zařídili především muži. Třikrát zlatý byl Jakub Turek, který ovládl všechny prsové disciplíny, další dvě zlaté přidal David Verner na 400m a 800m kraul, ke kterým přidal jedno stříbro a jeden bronz. Po jedné zlaté pak přidali Ondra Hašlar na 200m polohový závod (k tomu ještě 2x 2. místo a 2x 3. místo) a Bruno Brejcha na nejkratší trati – 50m kraul. Další umístění na stupních vítězů přidali: Jiří Janovský (2. místo na 200m prsa a 3. místo na 100m prsa), Redlich Michal (2. místo na 50m prsa) a František Štěpánek bronz na 50m prsa.

Závodníkům, trenérům a činovníkům patří velká gratulace, díky které patříme mezi nejlepší týmy v kraji i v ČR. Již za pouhý měsíc začíná maratón MČR – jak žactva, juniorů i dospělých, tak držme palce!