Plavci drtili soupeře na MČR masters v České Lípě

O víkendu byla Česká Lípa svědkem vrcholu sezóny pro všechny plavecké veterány, kteří se zde utkali na třetím zimním mezinárodním mistrovství České republiky masters v rámci Korunní Cupu. Naše desetičlenná výprava obsadila mezi pětatřiceti oddíly hezké čtvrté místo a na stupně vítězů mezi kategoriemi naši plavci vystoupali celkem 33x, z nichž 21 byl stupeň nejvyšší. V absolutním pořadí jsme se mezi tři nejlepší probojovali celkem sedmkrát (2 první, 4 druhá a 1 třetí místo).

Na sever čech se vydal náš tým ve složení Bucha, Brabcová, Brůcha, Černý, Dragoun, Grulichová, Hoferek, Janovský, Pekárnová, Šitera. V absolutním pořadí získal pro náš tým dvě první místa Jiří Janovský na tratě 200m prsa a 200m PZ, které ozdobil jak osobním a oddílovým maximem, tak i rekordem masters České republiky v kategorii 25-29 let. Obě zlata pak ještě doplnil stříbrem na 100m PZ a v kategorii vyplaval tři zlaté a jednu stříbrnou. Michal Dragoun ukořistil druhé místo absolutně na trati 200m motýlek a v kategorii premasters 20-24 let, která se u nás plave teprve třetím rokem, získal sedm zlatých, jednu stříbrnou a na většinu tratí také republikové maximum. Veterán Jan Hoferek pak tradičně podržel družstvo na kraulových sprintech, kde získal absolutně druhé místo na 100m VZ a doplnil dvěma zlatými a jednou stříbrnou ve své kategorii. Markéta Pekárnová trápila soupeřky na prsové disciplíny a stříbro napříč spektrem, k tomu dvě zlaté a jedna bronzová v kategorii, jí zajistily respekt soupeřek. Velkým překvapením byl výkon Radky Brabcové na nejdelší motýlkové trati, kterou zvládla pod 3 minuty, a čas 2:57 ji vyneslo zlato a zároveň třetí místo celkově. Zbytek závodníků ukořistil kovy „pouze“ v kategorii, Jan Bucha a Radek Šitera získali shodně dvě zlaté a dvě stříbrné, Blanka Grulichová dvě zlaté a Jan Černý v kategorii premasters dvě stříbra a jeden bronz. Nedílnou součástí závodů byly i štafety, kde jsme získali tři zlaté a jednu stříbrnou. Celkově se závody nadmíru vydařili a doufejme, že se příští rok podaří být mezi třemi nejlepšími oddíly.