Osobní rekord Michala Lhotky při Superfinále českého poháru na 5km

V prvním listopadovém víkendu se uskutečnilo slavnostní zakončení dálkoplavecké sezóny 2016. Vrcholem víkendu byl závod neboli Superfinále na 5 km. V letošním roce se již po sedmnácté konal v Krnově v městských lázních. Těchto závodů se účastnila Česká reprezentace a špička v dálkovém plavání a také nechyběli i 3 reprezentanti z Ruska (i za účasti DRATCEV Jevgenia, který se v letošním roce účastnil Olympijských her a obsadil krásné 5. místo jen s velmi malým odstupem za vítěze (5sekund). Dále dva čeští reprezentanti v dálkovém plavání Matěj Kozubek a Víťa Ingeduld. Mezi ženami se účastnila též špička v tomto sportu: nechyběla zde Jana Pechanová, která byla v letošním roce na olympiádě, obsadila 19. místo a dále Silvie Rybářová, která vyhrála světový pohár v dálkovém plavání v roce 2015.

Poprvé od roku 2007 se těchto závodů a potažmo vyhlášení Českého poháru v dálkovém plavání účastnil Mladoboleslavský plavec Michal Lhotka ročník 2000. Ten si v letošním roce vyplaval v Českém poháru 1. místo v kategorii mladšího dorostu. Pro tuto cenu musel celkem za sezónu startovat na devíti rámcových závodech českého poháru, a při tom uplavat 80 kilometrů (5x5km + 2x10km + 1x15km a 1x20km).

Michal závodil i v samotném závodu Superfinále v Krnově na 5km. Kde si vylepšil své dosavadní maximum (o 3 minuty a 21 sekund) na 5km v bazénu na 1 hodinu 1 minutu a 44 sekund a skončil celkově v závodě mužů bez rozdílu kategorií na pěkném 13. místě.