Natálie Tužilová přepisovala v Plzni plavecké rekordy

Největší české hvězdy si daly dostaveníčko v rámci Mistrovství České republiky dospělých a dorostu na plzeňských Slovanech. Tento nejdůležitější závod zimního období byl i zároveň kvalifikací na Mistrovství Evropy v Kodani.

Část startovní listiny tvořili i plavci z Auto Škody Mladá Boleslav. Kvalifikační časy opravňovaly ke startu osm závodníků a i oni zanechali v Plzni úspěšnou sportovní stopu.
Ve skvělé atmosféře zaplněného hlediště a před kamerami České televize se k neuvěřitelným výkonům dokázala vybičovat Natálie Tužilová. Nejmladší plavkyně ročníku 2005, která startovala v kategorii OPEN a tím pádem musela vzdorovat mnohem starším soupeřkám, pokořila hned na šesti tratích český rekord své věkové kategorie. Stávající nejlepší časy překonala v disciplínách 50VZ (0:27:13), 100Z (1:06:17), 100M (1:06:37), 50Z (0:30:30), 100PZ (1:06:85) a 50M (0:29:17).

Její rekordní zápisy jsou jistě výjimečným počinem, jenž české plavání v takovémto počtu dlouho nezažilo.

V kategorii mladšího dorostu se prosadila ve svém oblíbeném prsařském stylu Natalie Stránská, která doplavala v osobních rekordech na všech třech startech a zároveň se prosadila do TOP 20 (50P – 13. místo, 100P – 18., 200P – 19.).

Kateřina Tancmanová, která preferuje znakařské tratě se taktéž pohybovala na hraně TOP 20 a dvěma nejlepšími osobními časy prokázala svoji kvalitu a tím zužitkovala svoje zkušenosti (200Z – 19.místo, 50Z – 20., 50M – 22., 100PZ – 24., 400PZ – 24.).

Starší dorost ročníků 1999 – 2000 v zastoupení Adély Bolkové a Michala Lhotky prožil úspěšný prodloužený víkend, když Adéla nakoukla do elitní desítky ve startu na 200P, skončila na krásném devátém místě. V dalších dvou závodech 50P a 100P dohmátla shodně na patnáctém místě. Všechny časy byly zároveň osobními rekordy.

Michal Lhotka na dálkové trati 1500VZ bojoval a vybojoval desáté místo v tomto náročném závodě. I tento čas je Michalův zatím nejúspěšnější. V dalším pokračování si oblíbil číslo čtrnáct. Zbývající starty (200M, 400VZ, 400PZ) doplaval vždy jako čtrnáctý.

V nejtěžší věkové kategorii OPEN se představili Jiří Janovský a Michal Dragoun. Své vystoupení ozdobili osobními rekordy a umístěním okolo středu startovního pole. Jirka viděl při čtyřech startech na výsledkové tabuli své nové nejlepší časy (200P -29., 200PZ – 29., 100P – 33., 100PZ – 42.).

Michal, který se k plavání postupně vrací prokázal svoji houževnatost. I jemu se dvakrát časomíra zastavila na nových top časech (50Z – 29., 200M – 45.). Další dva starty odplaval na 54. (400PZ), respektive na 59. (100Z) místě.

Štafetové závody se Auto Škodě podařily hlavně zásluhou čtveřice Natálie Tužilová, Natalie Stránská, Adéla Bolková a Kateřina Tancmanová. „Dámské“ kvarteto dokázalo ve velmi těžké konkurenci získat výborné sedmé místo na trati 4x50PZ. Určitě velmi pozitivně bude hodnotit boj na distanci 4x50VZ mužů trenér Jan Bucha. Právě on byl finišman této štafety. I jeho zásluhou Michal Lhotka, Jirka Janovský, Michal Dragoun a Honza Bucha skončili na krásném desátém místě.

Plavci plavali většinou nad své možnosti a počet osobních rekordů je toho důkazem. Trenérská dvojice Ivana Davídková a Jan Bucha udělali maximum pro nejlepší možné výkony. Jejich trenérské rady, individuální přístup a zvolená taktika, byli v Plzni velmi důležitým pojítkem k úspěšnému vystoupení Auto Škody.