Natálie Tužilová překonala český rekord

V uplynulém víkendu se v Plzni uskutečnil Zimní pohár ročníků 2005 a 2006. Mladá Boleslav se zúčastnila v hojném počtu dvanácti plavců. A nebyl by to ani oddíl Auto Škody, kdyby nepřivezl ve svém středu plaveckou hvězdu. Natálie Tužilová (2005) prokázala svoji jedinečnost a suverenitu ve své kategorii a všech šest mistrovských startů proměnila ve zlatou medaili. Tratě 100Z, 200P, 100VZ, 100P, 200PZ a 100PZ se staly snadnou kořistí Natálie. Je až zarážející, kde se nacházely soupeřky při každém jejím finálovém dohmatu. Závod na 100 metrů polohově byl fascinující nejen z důvodu zlaté medaile, ale i z důvodu zaplavaného času 1:08,95. Tento čas je novým českým rekordem v ročníku 2004. Ano, kategorie do které Natálie dorazí teprve příští kalendářní rok. Z tohoto důvodu nebude rekord nikde zaznamenán, ale kdo by pochyboval o skutečnosti, že Natálie příští sezónu tento čas nezopakuje…?

Velmi úspěšně a vítězně si vedl další boleslavský borec Jakub Mittner (06). Jeho úspěšná série na těchto nejdůležitějších závodech roku nekončí, právě naopak. Jakub si přivezl do Mladé Boleslavi 1x zlato, 4x stříbro a 1x bronz ze svých individuálních startů. Další stříbro a bronz vybojoval ve štafetách, kde byl ústřední postavou našeho kvarteta. Je skvělé, že nepřichází žádný výkonnostní útlum a Kuba dokazuje svoji nepostradatelnost pro Auto Škodu v čase přítomném i budoucím.

Ostatní plavci bojovali o co nejlepší umístění, ale nikomu dalšímu se na stupně vítězů vystoupit nepodařilo. Za zmínku a dost výraznou stojí vystoupení Michala Bednáře (05), který dokázal doplavat v pěti případech v TOP10. Umístění na tratích 100VZ (4. místo), 200VZ (5.), 50VZ (6.), 800VZ (7.) a 400 VZ (10.) jsou opravdu velmi povedená.

I Klára Horáková (05) nakoukla do té nejvybranější společnosti deseti nejlepších v závodech na 200P (7. místo), 100M (7.) a 100P (9.). Tímto výrazným bodovým zápisem se stala čtvrtou nejúspěšnější plavkyní boleslavského výběru.

Poslední dva plavci, kteří prolomili virtuální hranici TOP10 byli Jakub Turek a Radek Juhás, oba ročník 2006. Jakub se o to zasloužil v boji na 100P (7. místo) a 50P (9.). Radek v závodě na 100M, kde skončil jako číslo 8.

Zbytek plaveckého týmu se pohyboval ve druhé desítce startovního pole. Ale i těmto plavcům je třeba poděkovat za jejich výkony a snažení. Věříme, že jména Tina Podzimková, Kryštof Zouhar, Diana Homolková, Eliška Tancmanová, Tomáš Šilinger a Matyáš Líbal budou v blízké budoucnosti také patřit do úzké plavecké špičky.

Kolektivní snažení, což v plavání prezentují štafety je v Mladé Boleslavi na velmi vysoké úrovni a úspěšnosti. V Plzni tento fakt potvrdila obě kvarteta Auto Škody. Čtyřka Kryštof Zouhar, Jakub Turek, Radek Juhás a Jakub Mittner přivezla do domácí síně slávy jednu stříbrnou (4x50VZ) a jednu bronzovou (4x50PZ) medaili. Sestava děvčat Tina Podzimková, Diana Homolková, Natálie Tužilová a Klára Horáková rozšířila sbírku cenných kovů o jeden bronz, vybojovaný v závodě 4x50PZ.

Nezbývá, než všechny zúčastněné pochválit za předvedené výkony, protože na mistrovských závodech v Plzni zanechali za sebou velmi viditelnou boleslavskou plaveckou stopu…(ploutev☺)

Michal Čanaky

Kompletní výsledky
Fotogalerie
Videa z disciplín