Natálie Tužilová a Mikuláš Rudolf Cogan jsou desetinásobní mistři České republiky v plavání

Moravské metropole Zlín a Ostrava se spolu s univerzitním městem Pardubice stali o tomto víkendu pořadateli MČR žactva v plavání.

Do Zlína se vydal ročník 2005 – ročník nejmladší. Nejmladší znamená pro tuto část sezóny nejúspěšnější. Posílená Mladá Boleslav o čtyři plavce, kteří přišli na hostování z Jičína (M. R. Cogan, O. Cogan, F. Nýdrle a K. Maršíková) byla ve Zlíně velkou favoritkou na stupně vítězů.

Natálie Tužilová a Mikuláš Rudolf Cogan se navždy zapsali zlatým písmem do historických kronik plavání v ČR. Bez větších potíží se stali na všech svých šesti tratích mistry ČR. Další čtyři zlaté medaile přidali ze štafet. Jejich úspěch v podobě 10 zlatých zůstane s určitostí nadlouho nepřekonán. Oba zaslouží absolutní uznání z řad trenérů, plaveckého svazu, odborníků i široké plavecké veřejnosti. Tento úspěch je dalším hnacím motorem pro plavání v Mladé Boleslavi.

Michal Bednář se stal dalším úspěšným z osmičlenného týmu. Na stupně vítězů sice nevystoupal, ale třikrát se usadil v TOP společnosti první desítky (6. místo, 8., 9.) a třikrát se dokázal vměstnat do TOP 20 (13., 15., 16.). I on byl členem dvou zlatých štafet a může se pyšnit mistrovským titulem.

Karolína Maršíková a Ondřej Cogan odhalili důvod, proč jsou na hostování v Mladé Boleslavi. Ondřej plaval ve dvou disciplínách. Šesté a deváté místo je opravdu velmi povedený start v novém klubu. Dále byl členem čtyř zlatých štafet, kde výrazně dopomohl k neporazitelnosti v této kolektivní disciplíně. Karolína byla také ve výsledkové listině stálou návštěvnicí první elitní desítky. Čtyřikrát dosáhla na tento pomyslný vrchol (8., 9., 9., 10.). Její pomoc ve čtyřech zlatých štafetách je také neoddiskutovatelná.

Klára Horáková (16., 17., 19., 20., 22., 26.) a Filip Nýdrle (11., 12., 18., 21., 29.) se zabydleli napevno ve druhé dvacítce celkového pořadí, což v rámci celé České republiky je výsledek vynikající. S ohledem na fakt, že oba byli členy dvou vítězných štafet, musíme jejich vystoupení brát jako velmi úspěšné.

Tina Podzimková přijela do Zlína z důvodu zranění právě jen kvůli štafetám a nebyla to cesta zbytečná. Dvě zlaté ze dvou startů jí již nikdo nevezme a Tina tímto slaví svůj největší plavecký triumf.

Velmi úspěšná výprava z Mladé Boleslavi skončila s bilancí 18. zlatých medailí, z čehož bylo šest ze štafetových startů (4×50 VZ žačky, 4×50 VZ žáci, 4×50 PZ žačky, 4×50 PZ žáci, 4×50 VZ MIX a 4×50 PZ MIX).

V Ostravě bojovala za ročník 2004 znovu osamocena Bětka Nováková. Bětka se drží v absolutní špičce již delší dobu a v Ostravě byla znovu vidět velmi vysoko. Nejrychleji dohmátla na 200P jako osmá. Ani v dalších ze svých soubojů nic nevypustila a vždy těsně atakovala nejlepší desítku. Umístění na 10., 11., 11., 14. a 15. místě jsou znovu úspěchem pro Auto Škodu a Bětku samotnou.

Kategorie 2003 si dala dostaveníčko v Pardubicích. Nezvykle velká výprava pěti plavců tohoto ročníku přijela s reálnými ambicemi těsně nad TOP 10 České republiky. Všech šest možných startů si na tomto mistrovství připsala Kristýna Čanaky, Tereza Výmolová a Dan Čančík. Právě Daniel dokázal vybojovat nejlepší umístění výpravy. Jedenácté místo z 400PZ bylo sladkou odměnou za jeho píli a dřinu, která vrcholové plavání provází. Ani jeho další starty nezapadly v propadlišti dějin. Umístění vesměs v druhé desítce pořadí jsou Danovým úspěchem (15., 16., 17., 17., 20.).

Kristýna byla favoritkou na TOP 10 ve své nejlepší disciplíně 100 a 200 metrů znak. Bohužel to nevyšlo podle očekávání. Pozitivní na pardubickém víkendu bylo zlepšení na ostatních tratích a potvrzení její plavecké všestrannosti s faktem, že neopustila v žádném závodě nejlepší dvacítku plavců (16., 17., 17., 19., 19., 19.).

Tereza Výmolová také procházela celé mistrovství strmými křivkami. Její dvě sedmnáctá místa jsou velmi dobrá v kontrastu s umístěním na konci třetí desítky (17., 17., 23., 23., 28., 30.) kde je prostor pro další zlepšení.

Karolína Šímová a Šimon Fišer se postavili na startovní blok shodně ve třech případech. Karolína co do umístění byla úspěšnější. Hlavně třinácté místo z motýlkářského závodu na 200 metrů bylo vynikající (13., 24., 26.). Šimon díky svému zranění se kvalifikoval jen na dva kraulařské a jeden prsařský závod, kde skončil shodně na 27. místě.

Po příchodu plavců z Jičína se výrazně zkvalitnil výsledkově ročník 2005, kde v minulých měsících a letech neochvějně vládla sama Natálie Tužilová. Tentokrát se k ní přidal Mikuláš Rudolf Cogan a spolu s Natálií posunuli Mladou Boleslav až na samotný vrchol plaveckého nebe.

Děkujeme plavcům za jejich sportovní výkony a přejeme krásné léto a dlouho trvající prázdniny. Poděkování patří i všem trenérům, kteří se podílejí na přípravě našich úspěšných plavců.

Všichni se společně sejdou 21. srpna, kdy začíná týdenní soustředění ve sportovním centru v Nymburce.