MMČR Masters Třebíč 2015 – spousta medailí pro AŠMB

Víkend patřil v Třebíči plaveckým veteránům z koutů celé Republiky. Konalo se totiž Mezinárodní Mistrovství České Republiky masters v plavání. Vrcholu letní sezóny všech plavců masters se zůčastnilo celkem 55 klubů a bylo k vidění spousty kvalitních výkonů. Kromě českých týmů se zůčastnily i výpravy z Itálie, Slovenska, Rakouska a Maďarska. Naše město jela opět reprezentovat výprava z Mladoboleslavského oddílu.

Naši šestičlenou výpravu ve složení Jiří Janovský, Michaela Pravdová, Aneta Vaňková, Petr Vaněk ml., Petr Vaněk st. a Radek Šitera motivovala vysoká úroveň závodů a zároveň také fakt, že po více než dvaceti letech jeli náš oddíl na závody masters reprezentovat ženy, s cílem vyzkoušet si po plavecké pauze, jaké to je být zpátky v závodním prostředí. Naši plavci zahájili svůj plavecký program odpolední smíšenou štafetou na 4x50m volný způsob a sami sebe překvapili pěkným druhým místem. Poté následovaly individuální disciplíny, ve kterých se nám podařilo ulovit dvě prvenství díky Jirkovi Janovskému na 100m prsa a 200m polohový závod. Sobotní program završila smíšená polohová štafeta na 4x50m, kde se nám podařilo po tuhém boji se Slavií Plzeň vybojovat třetí místo, těsně o pouhých 17 setin vteřiny. Na nedělní program nás přijel posílit Radek Šitera, který po rozvaze zvolil pro něj netradiční složení tratí, a vyplatilo se. Na 50m znak i přes problémy na obrátce ve své kategorii zvítězil a prolomil tak své dvouleté čekání na první místo. Po vzoru svého mladšího kolegy se pak ujal této trati nejstarší člen výpravy a zároveň předseda oddílu – Petr Vaněk, který rozhodně nezklamal a stříbrem potěšil sebe i své mladší svěřence. Po nejkratší znakové distanci následovala prsařská, kde změřily síly naše holky. Nakonec byla rychlejší Míša, která Anetě ujela o vteřinu a jen těsne jí unikly stupně vítězů, skončila čtvrtá. Mezi muži v nejmladší kategorii vyhrál opět Jirka, kterého svým vítězstvím na následoval Radek na 100m motýlek. Poslední závěrečná trať jednotlivců byla 100m polohový závod, kterou si vyzkoušeli všichni z našeho oddílu. Mezi ženami byla z našich opět rychlejší Míša, tentokrát však Aneta zaostala o méně než vteřinu. V nejmladší kategorii mužů vyhrál Jirka, následovaný Petrem Vaňkem ml., který po dlouhé pauze překvapil svou formou a jistě ho stříbrná pozice těší. Radek a Petr Vaněk st. skončili ve svých kategoriích shodně pátí. Celé závody se nakonec završily štafetovým závodem mužů na 4x50m polohový závod, kde se naše štafeta opět prala se Slávií Plzeň, tentokrát ovšem ne o bronz, ale o zlato. Úspěšnější byl nakonec náš tým a zaslouženě si dojel pro vítězsví. Závody hodnotíme jako úspěšné, a rozhodně jsou výkony nejen našeho týmu důkazem, že plavat lze v každém věku.

Fotky ze závodů naleznete v galerii pod záložkou “2015-05-17 MMČR Masters Třebíč”