Výborná reprezentace boleslavských plavců na Mezinárodním mistrovství ČR Masters

Na padesátimetrovém pardubickém bazénu se představilo 15 plavců z Mladé Boleslavi ve složení Bára Mařanová, Aneta Vaňková, Michaela Pravdová, Blanka Grulichová, Radka Krajová, Radek Šitera, Jakub Lechner, Petr Vaněk, Jirka Janovský, Jan Hoferek, Martin Brucha, Jan Bucha, Jarda Jírek, Leo Stránský, Martin Pokorný a Martin Hlinský. To zároveň znamenalo čtvrtou nejpočetnější výpravu a opět se prokázalo, že o plavání je v Boleslavi zájem i v dospělosti.

Naši plavci za mezinárodní účasti Slovenska, Německa, Rakouska, Polska, Maďarska, Ruska, Slovinska, Lotyšska a Izraele se neztratili a vybojovali 9 zlatých, 16 stříbrných a 11 bronzových medailí. Nejúspěšnějšími v počtu titulů Mistra ČR byl Jiří Janovský (3x) a Radek Šitera (2x). Na nejvyšší stupeň jednou vystoupili i Honza Bucha, Martin Pokorný, Aneta Vaňková a Radka Krajová. Ozdobou závodů byly výkony ruského plavce Dragina, který ve své kategorii zaplaval dva světové rekordy. Výborně se našim závodníkům dařilo ve štafetách 4x50m, kde byli naši muži nejrychlejší, jak v kraulové, tak i v polohové, a to ve složení Janovský, Hoferek, Bucha a Šitera. Dařilo se i v mixové štafetě 4x50m ve složení Mařanová, Vaňková, Brucha a Vaněk, kteří ve své kategorii vybojovali také 1 místo. Na závěr závodů ještě přidaly poslední titul holky (Pravdová, Vaňková, Krajová a Mařanová) ve štafetě na 4x50m polohový závod.

Výborný výsledek našich závodníků je velkým povzbuzením před nadcházejícím Mistrovství Evropy Masters v Londýně, kam odlétá již 25. května 10 boleslavských plavců.

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde. Všechny časy našich plavců přehledně naleznete na straně 123.

Fotografie naleznete v galerii pod názvem “2016-05-08 MMČR Masters Pardubice”.