Mladoboleslavští plavci brali medaile na MČR ročníku 2005

O víkendu 30. 6. – 1. 7. 2018 jeli mladoboleslavští plavci ve složení Natálie Tužilová, Karolína Maršíková, Tina Podzimková, Klára Horáková, Filip Nýdrle a David Pekař poměřit své síly do Plzně na Mistroství České republiky v plavání proti nejlepším plavcům ročníku 2005.

Hvězdou tohoto mistroství se stala plavkyně Natálie Tužilová, které dokázala „vyladit“ formu famózně a stala se mistrem České republiky v individuálních tratích 50VZ, 200PZ, 100Z, 200Z, 100M a 100VZ. Na všech zmiňovaných tratí si dokázala zaplavat osobní rekordy. O jejích kvalitách dále hovoří, že na tratích 200PZ, 100M a 100VZ dokázala zaplavat limit do reprezentace České republiky v plavání a potvrdit již zaplavaný limit na 100Z.

Kája Maršíková se představila na individuálních tratích 200VZ, 200Z, 100Z, 400VZ, 100VZ a 800VZ. Největší úspěch slavila na 200Z, kde si doplavala pro krásné 5. místo v osobním rekordu. Dále si na tuto disciplínu zaplavala „vytoužený“ limit do SCM. Kája se také do „první desítky“ podívala v disciplínách 800VZ (7. místo) a 100VZ (10. místo). V dalších tratích Kája vybojovala 12. místo na 200VZ a 400VZ a 14. místo na 100Z.

Tinka Podzimková se účastnila v disciplínách 200VZ, 200Z, 100Z, 400VZ, 100VZ a 800VZ. Podařilo se jí zaplavat dva „osobáčky“ na tratích 200VZ a 400 VZ. Dále se „podívala“ do první dvacítky v tratích 200VZ a 800VZ.

Klára Horáková bohužel v době „mistráku“ bojovala se zdravotními problémy. Účastnila se v disciplínách 100P, 200PZ a 100Z, kde nezaplavala vůbec špatně, ale její indispozice byla znát na zaplaveném čase. Další disciplíny byly Kláře odhlášeny kvůli jejímu zdravotnímu stavu.

Filip Nýdrle se účastnil na tratích 200VZ, 100P, 100Z, 200P, 1500VZ a 400PZ. Filip si zaplaval hned 4 osobní rekordy na 100P, 100Z, 200P a 400PZ. Nejlepší umístění bral Filip na trati 200P, kde doplaval pro výborné 11. místo.

Posledním účastníkem naší výpravy byl David Pekař, který plaval pouze jednu individuální trať, a to 200Z. David nezaplaval vůbec špatně a umístil se na krásném 22. místě.

Dále se mladoboleslavští plavci zúčastnili kolektivních disciplín, tzv. štafet. Na první štafetu 4x50VZ ženy nastoupily Klára Horáková, Tina Podzimková, Karolína Maršíková a Natálie Tužilová. Po ohromujícím finiši Natálky děvčata vyhrála a brala tak zlaté medaile. Tato čtveřice si zaplavala také štafetu 4x50PZ ženy, ve které si po napínavém finiši Tinky, která nakonec dohmátla jako druhá, doplavala pro stříbrnou medaili. Poslední štafetou, ve které naši borci nastoupili ve složení David Pekař, Kája Maršíková, Filip Nýdrle a Natálka Tužilová, byla 4x50VZ MIX. Plavci se opět předvedli skvěle a doplavali si po krásné druhé místo. Štafety jsou výjimečné v tom, že plavce více namotivují, jelikož neplavou jen sami za sebe, ale i za ostatní v týmu. Proto jsme mohli vidět skvělé zaplavané časy, např. Natálie Tužilová dokázala svůj čas na 50VZ stlačit hned dvakrát pod 27 sekund (26,49 a 26,91) a na 50M na 28,71. Kája poprvé zaplavala 50VZ pod 30 sekund (29,53). Za zmínku určitě stojí čas Davida Pekaře, který si na prvním úseku dokázal zajet osobní rekord na 50VZ. S časem 30,22 se zlepšil o více jak vteřinu.

Naši plavci byli důstojnými soupeři a předváděli během závodů skvělé výkony, kterými potěšili nejen trenéry a přítomné diváky, ale i plavecký klub Autoškoda Mladá Boleslav. Tímto jim děkujeme za odvedenou práci v celé sezóně.