Mladoboleslavská vlnka prokázala svoji jedinečnost

Jsou plavecké závody obyčejné, průměrné, dobré a vynikající. Mladoboleslavská vlnka se po letošním již 38. ročníku zařadila mezi ty výjimečné a vynikající. Již údaj počtu přihlášených plavců, který se zastavil na čísle 588 sportovců je neuvěřitelný. Po redukci dle časů se do Mladé Boleslavi nominovalo 249 závodníků z 38 klubů. Nejlepších plavců z Auto Škody se na startovní bloky dokázalo nominovat celkem 28 z ročníků 2005-2010.

V těžké konkurenci se jako již standardně prosadila naše největší plavecká hvězda současnosti ročníku 2005 Natálie Tužilová. Šest startů – šest zlatých. Rovnice bez neznámé. Rovnice, která platí již třetí sezónu. Věříme, že Natálii tento stereotyp nepřestane bavit a známá rovnice se nebude muset měnit.

Plavci narozeni v roce 2007 mají v Mladé Boleslavi také vycházející hvězdy plavání. Michal Švásta je jedním z nich. Ze svých startů dokázal ve čtyřech případech (100PZ, 50VZ, 100Z, 100VZ) vystoupit na zlatý stupínek. Svoje excelentní vystoupení dokončil bronzem na 50M a znovu utvrdil boleslavské trenéry, že o plaveckou budoucnost nemusí mít obavy.

Ve stejném ročníku se ve výborném světle představil i David Verner. Tři stříbra (100PZ, 50M, 100Z) a bronz na 100VZ, jsou toho zářným důkazem. I David by měl tvořit světlé zítřky v Auto Škodě.

Pokud se zde zmiňuje budoucnost, je potřeba se vydat ještě o rok níže. Viktorie Fišerová se narodila v roce 2008. „Objev roku 2015“ – cena kterou Viktorie získala na loňském vyhlášení byla udělena velmi citlivě a správně. Její píle ji vynesla jednou na stupínek nejvyšší (100P), dvakrát na pozici stříbrnou (50VZ, 100Z) a bronz si pohlídala na distanci 100VZ.

Ve stejné kategorii úspěšně závodil i Šimon Štípek, který se dvěma stříbrnými závody na 50P a 100P, zajistil zápis do historie Mladoboleslavské vlnky.

Za Michalem Bednářem se musíme vydat o tři roky zpět do ročníku 2005. V opravdu vyrovnané startovní listině této kategorie si dokázal vyplavat tři medailová pódia. Stříbro (50VZ) a dva bronzy (100Z, 100VZ) jsou velmi dobrým počinem na začátek sezóny.
Poslední medailisté z řad Mladé Boleslavi jsou Klára Horáková, která se dokázala stříbrně prosadit na distanci 100P a Štěpán Volf, jenž si svůj nejlepší závod schoval na trať 100Z, kde skončil na třetím místě.

Je důležité zdůraznit, že i ostatní plavci dokázali svůj výkonnostní vzestup, protože pokud srovnáme přihlášené časy s časy zaplavanými v sobotním závodě, je vidět zřetelné zlepšení napříč všemi kategoriemi.

Organizátoři z Mladé Boleslavi zaslouží znovu absolutorium a je to jen znovu potvrzení, že všechny závody nasměrované do boleslavského bazénu, jsou nasměrované tím správným směrem. Je určitě potěšující, že dekorování nejlepších se znovu ujmul náměstek primátora Mgr. Michal Kopal, což je jasný signál podpory města, která je alfou a omegou fungování úspěšného klubu. Třešničkou na plaveckém dortu je účast moderátora celé akce Jana Smetany z redakce sportu České televize. Honza Smetana se stal na celý rok 2017 hlavním partnerem boleslavského plavání a přislíbil svoji účast na všech akcích pořádaných v Mladé Boleslavi. Věříme, že rok 2017 bude úspěšný a spojení s partnerem jakým je redakce sportu České televize bude oboustranně prospěšné.

Michal Čanaky

Kompletní výsledky: zde.
Výsledky našich plavců: zde.