MČR v Račicích. David Verner je mistrem ČR na 5 a 10 km, Bruno Brejcha bronzový na 3 km

O víkendu 16. – 17. července se v Račicích uskutečnilo Mistrovství ČR v dálkovém plavání. TJ Autoškodu Mladá Boleslav na těchto závodech reprezentovalo 5 plavců.
David Verner (5 km MČR, 10 km ČP)
Bruno Brejcha (5 km MČR, 3 km ČP, štafeta 4x 1250 m)
Adam Pekař (štafeta 4x 1250 m)
Eliška Flodrmanová (štafeta 4x 1250 m)
Kateřina Hradská (štafeta 4x 1250 m)

Jako první mistrovskou trať 5 km odtartoval Bruno Brejcha a David Verner.

Závod to byl velmi náročný a velmi kvalitně obsazený.
David Verner v kategorii kadetů si pohlídal celý nelehký závod, spolu se svými hlavními soupeři Adamem Rakem (Kometa Brno – mistr ČR na 5 km v bazénu) a Petrem Morávkem (USK Praha – mistr ČR na 1500 m v bazénu) bojoval celou 5 km trať. David se dokázal velmi dobře připravit na toto MČR i díky předešlému soustředění SCM ve Strakonicích, kde během 5 dnů naplaval 69 km. Závod dokončil v čase 1h 4min. Tento čas byl nejrychlejší z kategorie kadetů a díky tomu si vyplaval 1. místo a titul mistra ČR.

Bruno Brejcha plaval výborný závod. Musíme podotknout, že tento závod byl teprve jeho druhý ve volné vodě. Čas 1 hodina 8 minut mu vynesl celkové 7. místo v dorostu.

Po doplavání 5km závodu čekalo na plavce MČR štafet, kde měla i Mladá Boleslav své zastoupení (Bruno Brejcha, Eliška Flodrmanová, Kateřina Hradská, Adam Pekař ).
Všichni 4 předvedli výborné výkony a 8. místo v dorostu je výborným výsledkem.

V neděli se představil na 10km trati David Verner, tento závod byl divácky hodně zajímavý a David ukázal, jak správně krmit a najíždět na bojky. Díky tomu po 7,5 km nastoupil do úniku, který mu vynesl 1. místo mezi kadety, a celkově mezi muži bez rozdílu kategorií 4. místo

Těmito závody se David posunul do průběžného vedení v Českém poháru v kategorii kadetů.

V neděli odpoledne se na trať 3 km postavil Bruno Brejcha, který nasadil též pěkné tempo hned po startu a ve velmi pěkném souboji bere celkové 3. místo napříč kategoriemi.

Kompletní výsledky naleznete zde.