MČR dospělých ve znamení osobních i oddílových rekordů

Od čtvrtka do neděle byla Plzeň jako již tradičně svědkem zimního Mistrovství České Republiky dorostu a dospělých, což byl pro většinu plavců vrchol zimní sezóny. Celkem přes 450 závodníků z více než 70-ti klubů vytvořilo kvalitní atmosféru s velkou konkurencí na startovním poli. Mladou Boleslav jelo reprezentovat 7 plavců – 2 muži a 5 žen.
Jedinými dvěma mužskými zástupci byli Jirka Janovský a Michal Lhotka, ostatním se nepodařilo kvalifikovat, zároveň byli jediní dospělí plavci z Mladé Boleslavi, kterým se podařilo proniknout sítem kvalifikace. Jirka zaplaval dva osobní rekordy a dva nejlepší výkony sezóny, navzdory věku a problémům s tříslem, jako fénix z popela. Nejlepším výkonem byl jednoznačně ten na 200m prsa, kde překonal svůj oddílový rekord časem 2:25,64, což znamenalo 7. místo mezi dospělými a 27. místo celkově. Michal zvládl přechod z dorostu mezi dospělé a posunul svá maxima v oddílové statistice na 200m prsa a 400m polohový závod. Na 200m prsa překonal historicky třetí nejlepší čas oddílu Ondry Eliáše z roku 1996. Polohovku si zlepšil téměř o dvě vteřiny (4:52,24).
Mezi ženami opět dominovala Natálie Tužilová, která se hned pětkrát dostala do elitní desítky absolutně a dvakrát do finále (50m VZ a 50m znak), ačkoli ještě není ani v dorostu. Znovu překonala svůj český rekord čtrnáctiletých na 50m VZ časem 26,39, a po 23 letech tak padl i oddílový rekord Lindy Světlíkové ! V následujících letech tak můžeme očekávat i útok na nejvyšší příčky v rámci celé ČR. Velmi vydařené závody to byly i pro Kristýnu Čanaky, která z deseti startů proměnila devět v osobní maxima. Nejlepším jejím výkonem a umístěním byla trať 50m prsa (34,33), kde skončila osmá mezi mladšími dorostenkami, 21. celkově a posunula tím i oddílové maximum, uvidíme, jak se jí bude dařit za rok ve starším dorostu. Karolína Maršíková se také zdárně kvalifikovala mezi elitu ČR, i když je ještě stále žačka, nejlepším umístěním pro ní bylo 36. místo na 100m znak v pěkném čase 1:07,57. Posledními závody v dorostenecké kategorii to byly pro Natalii Stránskou a Kateřinu Tancmanovou. Natalie se prezentovala tradičně na prsových tratích, kde se jí podařila zajet osobní maxima na všechny z nich. Na 200m prsa byla v dorostu desátá (celkově 37.), na stometrové trati jí chyběla k postupu do finále dorostu pouhá desetina vteřiny. Katka se kvalifikovala na sprinterské tratě 50m motýlek a volný způsob, lepší byl motýlek, kde skončila třináctá mezi dorostenkami (47. místo celkově). Jedinou mladoboleslavsku štafetou byla ta na 4x50m polohový závod ženy, kde ženy skončily deváté.
Formu naši závodníci načasovali velmi dobře, čemuž odpovídaly i zaplavané časy. Gratulace patří všem závodníkům i trenérům za přípravu a reprezentaci oddílu!!