MČR dospělých – Podolí 17. – 19. 6. 2015

O uplynulém víkendu se na plaveckém stadionu v Podolí konalo poslední klání letní plavecké sezony. Celá akce se nesla v příjemném letních duchu, a v jejím průběhu si někteří účastníci splnili limity na Mistrovství světa v Kazani a Mistrovství světa juniorů v Singapuru.

Účast mladoboleslavských plavců nebyla letos nejpočetnější, o to více potěšila účast fanoušků.

V Podolí se za AŠMB představil pouze Honza Černík, sprinter, který plaval v sobotu 50 znak a v neděli dvojnásobnou trať, 100 znak.

Sobotní parný den Honzu pěkně zahřál a už při svém prvním vystoupení bylo vidět, že ladění formy na posledních trénincích nese úspěchy. Ve své rozplavbě na 50 m znak skončil druhý a svůj přihlášený čas vylepšil o 9 desetin. Zaznamenal tak letos svůj nejlepší výkon, který jej nominoval do semifinále z 8. místa. V semifinále se mu tento čas podařilo ještě o 6 setin zlepšit a v konkurenci nejlepších plavců obsadil konečné 10. místo.

Do nedělního závodního dne Honza nastupoval s mírnou nervozitou. Na dvojnásobnou trať nebylo tolik natrénováno. Během disciplín předcházejících 100 metrové znakové trati se však uklidnil a do své rozplavby nastupoval v klidu a s odhodláním prát se o finále. A odhodlání ukázal – 5. místo v rozplavbě s časem 1:03,61 znamenalo vylepšení nejlepšího letošního výkonu o 2,25 sekundy a kvalifikaci do finále B znakařské stovky. Ve finále samotném již další zlepšení nepřišlo, ale Honza potvrdil velmi dobrou formu a konečné 13. místo ukazuje ve velké konkurenci velkou bojovnost.

A zatímco se Honza Černík soustředil na své plavecké výkony, Radek Šitera zařídil pro sebe a trenéra Boleslavi setkání s trenérem reprezentantů Báry Závadové, Honzy Šefla, Pavla Janečka a dalších, panem Jaroslavem Strnadem setkání, kde spolu probrali tréninkovou koncepci a dostali tipy, jak zlepšit přípravu a dostat na MČR a další velké akce více boleslavských plavců.

Na závěr ještě gratulace Honzovi k zaplavaným časům a umístěním a do budoucna více našich plavců na velkých akcích s ještě lepšími umístěními.

Honza Muzikant

Fotky naleznete v galerii pod názvem “2015-07-19 MČR dospělých – Podolí”

Celkové výsledky jsou ke stažení zde.