Natálie Tužilová soupeřila jen s časem

Zimní pohár pro desetileté plavce, je stejný vrchol sezóny, jako MČR pro starší ročníky. V Chomutově se uskutečnil další díl tohoto prestižního klání. Šest statečných se vydalo hájit boleslavskou čest do města na severu Čech. V obrovské konkurenci padesáti oddílů, byla jasná a nejzářivější hvězda Natálie Tužilová. Naše plavkyně nebyla poražena dlouhé měsíce a ani v Chomutově se tato statistika neměnila. Natálie zvítězila ve všech šesti závodech a společně se svými osobními rekordy se stala nejúspěšnější plavkyní Zimního poháru. V závodech na 100 m znak, 50 m volný způsob, 100 m polohový závod, 100 m volný způsob, 100 m prsa a 200 m polohový závod dohmátla vždy s velmi výrazným náskokem na své soupeřky.

Po šesti zlatých bral boleslavský klub bronzovou medaili na trati 50 m volný způsob a to zásluhou Michala Bednáře. Tento nadějný plavec byl i na svých ostatních tratích klasifikován velmi vysoko: 100 m volný způsob (4.místo), 400 m volný způsob (5. místo), 200 m volný způsob (7. místo), 50 m motýl (12. místo) a 100 m polohový závod (16. místo) v celkovém pořadí.

Třetí nejúspěšnější z Mladé Boleslavi se stala Klára Horáková, kde hlavně její čtvrté (50 prsa) a dvě devátá místa (200 volný způsob a 100 prsa), jsou velmi ceněna. I v dalších svých startech skončila v první dvacítce (50 volný způsob – 13. místo, 100 volný způsob – 13. místo, 200 polohový závod – 17. místo). Ani trojice Tina Podzimková (100Z – 16. místo, 200VZ – 17. místo, 50Z – 17.místo, 200PZ – 19. místo, 100PZ – 23. místo, 100VZ – 31. místo), Jakub Peták (50Z – 16. místo, 100Z – 18. místo, 400 VZ – 17. místo, 100 PZ – 32. místo, 100VZ – 37. místo) a Dominika Paurová (50P – 20. místo, 100P – 20. místo, 200PZ – 21. místo, 50VZ – 33. místo a 100VZ – 34. místo) nemohou být se svými výkony zklamáni, protože v každém závodě byla znát jejich snaha a 100% nasazení. Čtveřice dívek Tužilová, Horáková, Podzimková, Paurová se staly vítězkami v obou vypsaných štafetách na 4×50 m volný způsob a 4×50 m polohový závod, což je v kontextu se silou ostatních štafet opravdu zásadní úspěch našich děvčat.

Celkové hodnocení je jednoznačně pozitivní. Když pomineme fakt, že se starty Natálie Tužilové připlave automaticky zlato, tak i zbytek sestavy přispěl velkým dílem k dobré reputaci plaveckého oddílu Auto Škoda Mladá Boleslav.

Kompletní výsledky jsou zde.

Fotky ze závodů naleznete v galerii pod názvem “2015-12-12 pohár 10-letých – Chomutov” .