14 cenných kovů pro náš oddíl na Litoměřickém kalichu

V sobotu 9. února 2019 odjel na 21. ročník plaveckých závodů Litoměřický kalich ve sprintérských disciplínách tým A3 ve složení za ročník 2007: Adam Pekař, Michael Švásta a David Verner, za ročník 2006: Bruno Brejcha, Jakub Mittner, Simona Šindlerová a Jakub Turek. Plavci bojovali nejen o individuální úspěchy, ale během celé akce sbírali body do hodnocení družstev, kde bodováno bylo vždy prvních šest míst v kategorii.

O výborné kondici našich plavců nemohlo být pochyb. Úžasná zlepšení osobních rekordů až o 6,5 sekundy na stometrové trati svědčí o tom, že příprava v letní sezóně je úspěšná od samého začátku.
Z celkového počtu 14 získaných cenných kovů Michael Švásta vybojoval dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, Jakub Mittner přidal jednu zlatou a tři stříbrné, Jakub Turek dvě zlaté a další dva oddíloví kolegové Bruno Brejcha a David Verner doplnili sbírku každý o dvě bronzové medaile. I v ostatních startech sbírali tito plavci bodovaná umístění (Bruno Brejcha 1x 4., 2x 5. a 1x 6. místo, Jakub Mittner 1x 4. a 1x 5., Michael Švásta 1x 4. a 1x 5., Jakub Turek 1x 4. a David Verner 3x 5. místo), ke kterým přidali jejich kolegové Adam Pekař (1x 6. místo) a Simona Šindlerová (1x 5. a 2x 6. místo) další body zpravidla ve svých osobních rekordech.

Díky těmto výkonům naše málopočetná výprava dokázala z 26 startujících plaveckých oddílů obsadit skvělé šesté místo.

Všichni plavci předvedli krásné a bojovné výkony. Velké poděkování patří jejich trenérovi, panu Zdeňku Novákovi za výborně vedenou přípravu, který měl jistě ze svých svěřenců radost. Všem gratulujeme!

Kompletní výsledky naleznete zde.