Letní soustředění a vyjádření k bodům ze schůzky s rodiči

Na jarní schůzce s rodiči jsme probírali spostu bodů, ale na některé jsme si museli vzít čas na konzultaci. Omlouváme se, že to tak dlouho trvalo.

Letní soustředění

Letní soustředění je určeno pro plavce družstev A1 až B1 a uskuteční se od 23. do 30. 8. v polské Poznani. Jednou z obrovských výhod je, že se plavcům budou věnovat nejen naši trenéři a i ti z polského klubu UKS CITYZEN Poznan. Veškeré informace o soustředění již plavci, kteřích se to týká, dostali od svých trenérů.

Stretching plavců před a po tréninku

Bylo připomínkováno, že plavci jsou na bazéně dřív, ale nikdy se pořádně neprotáhnou a po tréninku už vůbec ne. Trenéři tedy vždy dopředu nominují plavce, který bude mít daný týden rozcvičku na starosti. Pokud ví, že na trénink nebude moci, tak si zajistí náhradu mezi svými kolegy z dráhy.

Důkladná zpětná vazba plavci ohledně závodů

Plavci jsou povinni jít ihned po doplavání za trenérem (nikoliv za rodiči), aby se mohli pobavit o tom, co udělal dobře, a co by se dalo do příště zlepšit. Ve vyjímečných případech (kdy např. máme na závodech 40 dětí a trenér nestíhá dát plavcům důkladnou zpětnou vazbu při závodech) může trenér oznámit, že s plavci probere vše hromadně ihned po skončení závodů (zabere to jen pár minut).

Motivace plavců (+ utužení týmu)

Plavání je nejen fyzicky ale i psychicky dost náročné a tak potřebují závodníci občas pomoci s motivací. Připravili jsme následující:
1) Obnovíme vyhlašování plavce měsíce. Bude se to však týkat především družstev A4 až C. Rozhodující budou vždy nejen zaplavané výkony, ale i účast a píle při trénincích. První plavce měsíce vyhlásíme v červnu.
2) Cca jednou za 3 měsíce uspořádáme trénink s nějakou plaveckou hvězdou, kde ji budou mít možnost mladší plavci poznat a starší si nimi zatrénovat.
3) Od září zařadíme jednou za měsíc společné štafety družstev C, B, A (klidně i Mastres). Aby starší nepřišli o trénink a mladší nemuseli zůstávat na bazéně déle, tak se budou konat při trénincích mladších družstev.
4) I tento rok bychom rádi uspořádali Swimfest, kde si plavci mohou zazávodit po boku svých rodičů i kamarádů. Nemáme však ještě jasný termín, jelikož volných víkendů je málo.
5) Rádi bychom pro plavce udělali 2x za rok sportovní den (nebo víkend) bez plavání. Kola, běh, opékání buřtů apod. Potřebujeme s tím však pomoci od vás rodičů, protože trenéři jsou již vytíženi. Pokud by se toho chtěl někdo zhostit, tak nám napište na info@plavanimb.cz.

Docházka ve Sportlyzer

Všechna družstva budou pro evidenci docházky používat program Sportlyzer. Pokud ho tedy máte, tak můžete své dítě omlouvat přes něj. Pokud ne, tak i nadále můžete využívat omluvenky@plavanimb.cz.

Suchá příprava mladších plavců

V současné době mají suchou přípravu jen družstva A1 a A2. Určitě by byla prospěšná i pro mladší plavce. Nyní na to ale nemáme trenérské kapacity. Pokud chce někdo z rodičů s touto aktivitou pomoci, tak budeme moc rádi. Dejte nám vědět na info@plavanimb.cz.