Letní Mistrovství ČR staršího žactva – třináctiletí, 15. – 16. 06. 2019 Plzeň

Nejlepší třináctiletí plavci z České republiky, kteří se nominovali na tuto prestižní událost na jednotlivých krajských přeborech, se sjeli o víkendu 15. – 16. 06. 2019 na Letní mistrovství České republiky staršího žactva do Plzně. Z oddílu AŠMB si účast vybojovali všichni třináctiletí plavci, Bruno Brejcha, Jakub Mittner, Simona Šindlerová a Jakub Turek. Už to je velký úspěch, který je hodný obdivu.

Mistrovství ČR se pro ročník 2006 poprvé konalo na dlouhém, padesátimetrovém, bazénu. Naši plavci trénují především na dvaceti pěti metrových drahách, proto byl trochu znát respekt při jednotlivých startech. Jak se dařilo reprezentantům našeho oddílu:

Bruno Brejcha je motýlkový specialista, na obou tratích 100 m a 200 m motýlek obsadil o víkendu ve velké konkurenci shodně šestnácté místo. Dařilo se mu také ve velmi náročných disciplínách 1 500 m volný způsob, kde vybojoval třináctou pozici, a 400 m polohový závod, kde doplaval čtrnáctý. Na 200 m volný způsob bral Bruno šestnáctou příčku a na 200 m polohový závod obsadil dvacáté místo.

Jakub Mittner získal po smolném čtvrtém místě na trati 1 500 m volný způsob nádherným výkonem bronzovou medaili v další disciplíně 200 m znak časem 02:29,46, když ho od stříbra dělilo šest desetin sekundy. I v dalších dvou startech Jakub obsadil umístění v top ten, na 100 m znak získal šesté a 400 m polohový závod deváté místo. Dva sobotní dopolední výkony na kraulových tratích 200 m a 400 m se rovnaly dvanácté, resp. třinácté příčce.

Simona Šindlerová vybojovala hned v prvním svém startu krásné deváté místo, a to v těžké disciplíně 800 m volný způsob, když přeplavala více než deset papírově silnějších soupeřek. Na poloviční trati 400 m volný způsob vyplavala třináctou příčku. Simona dále brala devatenácté místo na náročné trati 400 m polohový závod, v disciplínách 200 m polohový závod dvacáté čtvrté a 200 m znak dvacáté páté umístění.

Jakub Turek jako specialista na prsové disciplíny se umístil v elitní desítce v obou prsových startech. Na 100 m prsa vybojoval krásné čtvrté místo, pouhých devatenáct setin sekundy ho dělilo od bronzové medaile, po první padesátce dokonce tento závod vedl. Na startu 200 m prsa bral devátou příčku. Na trati 200 m polohový závod obsadil Jakub patnáctou pozici, dvojnásobná distance 400 m polohový závod znamenala devatenáctou příčku a 50 m volný způsob dvacátou sedmou.

Všichni plavci předvedli krásné a bojovné výkony na samé hranici svých možností. O konečném umístění na této akci často rozhodují setiny a desetiny. Tak vyrovnané výkony zúčastnění plavci předvádějí, proto i účast na MČR je sama o sobě obrovským úspěchem.

Gratulujeme nejen našim plavcům, ale i jejich trenérovi, panu Zdeňku Novákovi, který je k těmto výkonům skvěle připravil.