Kuba Mittner přiváží medaili z MČR 12letých

První „velká“ republika, tedy první Mistrovství České republiky pro plavce ročníku 2006 se konalo ve dnech 30.6. až 1. 7.2018 v Kopřivnici. Vždy nejlepších 30 dvanáctiletých plavců z Čech a Moravy se nominovalo do jednotlivých plaveckých disciplín a bojovalo o tituly mistrů republiky.

Z oddílu AŠMB odjela na tuto vrcholnou akci dvoučlenná výprava plavců, Jakub Mittner a Jakub Turek, kteří byli přijati ve všech svých přihlášených šesti startech.

Jakub Mittner znovu dokázal, že vrchol jeho formy přichází na mistrovských závodech. Přesto, že byl přijat nominovanými časy na 5. až 8. místě, skvělými výkony vždy v osobních rekordech vybojoval bronzovou medaili na trati 1 500 m volný způsob, kdy zlepšení v této disciplíně bylo neuvěřitelně o téměř celou minutu, dvě čtvrtá (200 m znak a 400 m volný způsob), jedno páté (400 m polohový závod) a dvě šestá místa (100 m a 200 m volný způsob).

Jakub Turek dosáhl nejlepšího umístění na „svých“ prsařských tratích, jednalo se o 12. místo na 100 m prsa a 15. místo na 200 m prsa. V ostatních svých startech obsadil umístění ve třetí desítce.