Kick test 8×200 – leden 2017

Toto pondělí se naši plavci družstev A1, A2, A3 a Masters připojili k tzv. “Kick testu 8×200”. Jedná se o 8x 200m nohy kraulem start 6 minut. Do tohoto srovnávacího testu se zapojilo nejen několik českých oddílů, ale probíhá dokonce v několika zemích vždy první pondělí v měsíci. Výsledky se posílají australskému trenérovi Tomu Fronkovi, který vše kompletuje a dává tak oddílům zpětnou vazbu o tom, jak si stojí v porovnání s ostatními.

Plavci svými zaplavanými časy soutěží o 4 ceny (i když jsou nehmotné :)). Pokud zvládnou alespoň 4 úseky pod 3:45 zařadí se do kategorie BRONZE, pod 3:30 kategorie SILVER, pod 3:15 kategorie GOLD a pod 3:00 kategorie PLATINUM, které v ČR zatím dosahuje jen pár dospělých reprezentantů.

Hned při prvním testu 5. ledna se podařilo získat úroveň SILVER čtveřici našich plavců ve složení Janovský, Lhotka, Tužilová Markéta a Tužilová Natálie. BRONZ si vyplavala Bětka Nováková a Terka Pužmanová.
kicktest-bronze-2017-01a

Zvládne se k nim někdo přidat už 6. února?

Kompletní výsledky našich plavců naleznete zde. K jejich časům je dle pravidel přičteno 3,80 vteřiny kvůli tomu, že byly zaplavány na 25metrovém bazéně.