Historický milník – postup obou družstev do semifinále MČR družstev

Od prvního kola družstev konaného v našem domácím bazéně uplynuly už tři týdny, ale teprve teď dokončila všechna družstva úvodní kolo, a s konečnou platností můžeme oznámit, že obě naše družstva mužů i žen postoupila do semifinále!

V případě žen jde o postup z patnáctého místa z celkových 69 oddílů, postup je překvapivý i z toho důvodu, že tři z nejlepších mladoboleslavských plavkyň minulé sezóny odešly studovat do Plzně, kam zároveň i přestoupily. To jen podtrhuje skutečnost, že „líheň“ a trenérská práce v našem oddíle šlape na plné obrátky, a i přes nepřízeň osudu se daří držet vysokou úroveň. Co se týče mužů, je radost z postupu možná ještě intenzivnější. Z celkových 80 oddílů postupují ze 14tého místa, loni skončili na prvním nepostupovém, tak je radost o to větší. Dále je nutné poznamenat, že jde o první postup od vzniku samostatné České Republiky (nejblíže postupu mělo naše družstvo v roce 2006, nakonec však do semifinále nenastoupilo). Postup obou družstev tedy datujeme před sametovou revolucí v době, kdy jsme byli součástí Československa a většina plavců, která se letos na postupu podílela, ještě nebyla na světě.

O široké základně našeho oddílu vypovídá i fakt, že v součtu bodů všech družstev naše čtyři týmy (muži A, muži B, ženy A, ženy B) nasbírali celkem 45 212 bodů. Tento krásný výkon je řadí na deváté místo mezi všemi oddíly v ČR! Za sebou jsme tak nechali velké kluby jako Kometa Brno, KSP Kladno nebo Lokomotivu Trutnov.

Gratulujeme a hodně štěstí v semifinále!