Dvě první místa pro boleslavskou bratrskou dvojici na České poháru v dálkovém plavání

První víkend o prázdninách byl plný plaveckých závodů. Opět se konalo další kolo Českého poháru v dálkovém plavání tentokrát se závody konaly na Brněnské přehradě. Zde mladoboleslavští plavci a bratři nedali soupeřům žádnou šanci a vybojovali prvotřídní dvě 1.místa.

Hned ráno se na start postavil mladší z bratrů David Verner ročník 2007 na start žáků na 1km, kde nedal soupeřům žádnou šanci a připlaval si pro prvenství v tomto kole Českého poháru. Jeho čas byl 15min 53s a před druhým závodníkem, Jakubem Bojceňukem, měl náskok 2 minut.

Michal Lhotka čekal na start do poledních hodin a tentokrát si vyzkoušel „sprintérský závod na 5km“. Zde potvrdil své ambice a 5km ovládl systémem start-cíl a i v cílové rovince zvyšoval náskok nad svými soupeři a připlaval si pro první místo mezi muži, ač je Michal starší dorostenec. Michalův čas byl 1h 2min 52s. Zvítězil s náskokem cca 20s před druhým Tadeášem Nelibou z Berouna.