Děčínské sprinty 2019

Náš oddíl přijal pozvání Děčínského plaveckého klubu na „Děčínské sprinty 2019“ a vyslal zástupce našich nejmladších a nejrychlejších štik. Poměřování sil s jinými oddíly, se kterými se závodníci příliš nesetkají díky jinému kraji, je pro samotné závodníky velkou zkušenosti a motivací.

V nabitém plaveckém programu, kde bylo mnohdy i 20 rozplaveb, boleslavští plavci ukázali, že se konkurence nebojí. Nejlépe to plavalo Natálce Štěpánkové, která si na 200 PZ doplavala pro stříbro. Na 50 kraul společně s Eliškou Převrátilovou si vyplavaly postup do super finále, které se plavalo v odpolední části.

Mezitím Fanda Musil a Sára Horáková na 50 P dohmátli pro zlato. V disciplíně na 100znak Eliška Převrátilová vyplavala zlato. Odpolední program byl zahájen super finálovými sprinty na 50 VZ, které byly brány jako hlavní závod, ze kterého si Natálka vybojovala zasloužené zlato. K němu pak přidala i zlato na 50 motýl a stříbro na 100 VZ. Sára Horáková přidala stříbro a bronz na 100 P, 50 Z. Fanda Musil si ve své disciplíně 100 prsa dohmátnul zaslouženě pro zlato. Do finálové štafety jsme vstupovali s mírným věkovým hendikepem, ale po velkém boji bylo 4. místo pro naše malé štiky velký úspěch.

Záznam ze super finále na 50 VZ naleznete zde.

Libor Štěpánek