David Verner vede průběžné pořadí Českého poháru v dálkovém plavání

Dálkové plavání v létě 2020 má takový velmi vyjímečný nádech. Vzhledem k okolnostem, které nastaly jsou tyto závody velmi dobře a hojně obsazovány plavci („dálkoplavci“) i ve velké míře bazénovými plavci, kteří po jarní absenci závodů se snaží dohnat ve vodě co jde.

Jako první byly na konci června závody ČP v dálkovém plavání na Sečské přehradě, kde v sobotu měl plavecký oddíl Autoškoda Mladá Boleslav zastoupení v již zkušené Elišce Flodrmanové ročník 2007, tak si zaplavala trať 3 km a na první závody po delší době se jí plavaly dobře jak říkala, ale je co vylepšovat. V neděli na Sečskou přehradu jel závodit David Verner ročník 2007, který si po sobotním pětiboji v Praze na Podolí, přijel zaplavat 5km. Opravdu po velmi náročném souboji s Adamem Novotným z Vysokého Mýta, který dominuje v bazénových disciplínách na 1500m, nakonec David podlehl až v cílovém koridoru a skončil na skvělém 2.místě právě za Adamem Novotným.

Hned následný víkend se konalo další kolo ČP tentokrát na Boleveckém rybníku v Plzni, konkurence byla i zde velmi nabytá. A z mladoboleslavských plavců se nejlépe vedlo Natálii Štěpánkové, která v mladších žákyních obsadila 3.místo na trati 1km.
Mezi staršími žáky kraloval na trati David Verner – 1.místo a hned za ním skončil Adam Pekař tedy na 2.místě, ten tuto trať plaval poprvé v životě.
Stejně tak mezi staršími žákyněmi plavala Karolína Štěpánková, která obsadila perfektní 7.místo.
Mezi kadety se představil všestranný David Pekař ročník 2005 na 3km a obsadil 2.místo.
A jako nejstarší z mladoboleslavských plavců se představil na trati 3km Michal Lhotka, který si vyplaval 2.místo.

V neděli 12.7. se dálkoplavci tentokrát si zazávodili na Brněnské přehradě i zde takové množství závodníků nikdo nepamatuje. Podmínky pro plavání, ale o něco obtížnější byli vlny a teplota vody 17stupňů není zrovna ideální pro závodníky, ale všichni 3 závodníci, kteří za mladoboleslavský plavecký oddíl závodili se s takovými podmínkami poprali výborně. Michal Lhotka mezi muži obsadil na 5 km 13.místo. David Verner ročník 2007 plaval též trať 5km a obsadil 2.místo opět s minimálním odstupem za prvním. Eliška Flodrmanová obsadila 9.místo.

Následný víkend byli ČP nakonec zrušen díky zhoršující se situaci s koronavirem v Moravskoslezském kraji – závody a MČR pro žactvo se mělo konat v Opavě, nyní jsou tyto závody přeloženy na druhou polovinu srpna do Račic.

25-26.7. se konaly závody na Lipenské přehradě. Zde jako obvykle počasí nebylo přívětivé a déšť a obrovské vlny všem cca 400 závodníků pěkně celé dva dni závody komplikovaly. Mladá Boleslav měla zastoupení V Michalovi Lhotkovi, který se představil na startu 5km, kde obsadil 18.místo, ale musíme předeslat, že Michal tuto sezónu věnoval přípravě na maturitu a dále na přípravu na vysokou školu. David Verner tentokrát velmi přehledně si pohlídal závod na 3 km a získal 1.místo mezi staršími žáky a hlavně jak říká: “konečně se mi podařilo porazit Adama Novotného“. V neděli byly podmínky pro závody ještě náročnější a i přesto si David Verner vedl velmi dobře, když vyhrál svou oblíbenou 5km trať.
Nyní mladoboleslavské plavce čeká ještě pár kol ČP včetně MČR žactva, kadetů a dospělých a samozřejmě štafet, kam se letos poprvé moninovali starší žáci z mladoboleslavského oddílu – štafety musí být mixované 2 žáci + 2 žačky (David Verner, Adam Pekař, Karolína Štěpánková, Eliška Flodrmanová). Budeme Vám držet palce. Tento závod se poplave 22.8.2020 v Račicích.