David Verner ovládl celkové pořadí Českého poháru v dálkovém plavání

O víkendu 3.-4.9.2022 se konalo poslední kolo Českého poháru dálkového plavání ve volné vodě pro rok 2022.

Z Mladé Boleslavi nastoupil na start v neděli 4.9. – do posledního kola Českého poháru David Verner ročník 2007. Počasí bylo plavcům nakloněno – tak nebyla nouze o slunce a voda o teplotě 21 stupňů byla pro dálkoplavce velikým bonusem.

Závod na 5 km by odstartován v několika vlnách, protože počet závodníků byl opravdu veliký. V tomto závodě se plave, tak zvaná sprintérská prémie na 1 km. David Verner proplaval velmi pěkným časem na celkově 2.místě. Davida mrzelo, že nemohl porovnat síly s Vojkem Štěrbou z kategorie dospělých (ten startoval o cca 3minuty před Davidem), který stejně jako David s výrazným náskokem proplaval prvním kilometrem jako první. Davidovi chybělo 38sekund na 1.místo. Závod to byl moc pěkný a jak říkal David moc si ho užil. Podařilo se mu prolomit čas na 5 km pod 1 hodinu.

Celkově Český pohár v dálkovém plavání byl pro Davida velmi vydařený. Z celkově 11 závodů, kterých se v tomto roce účastnil obsadil 10×1.místo a 1×2.místo – což mu vyneslo celkové 1.místo v Českém poháru dálkového plavání v kategorii kadetů pro rok 2022. Musíme dodat, že pro Davida to byla 7. dálko-plavecká sezóna. V příštím roce se již David posouvá o kategorii výše do mužů.