David Verner obsadil celkově 2. místo v Českém poháru dálkového plavání

Tuto sobotu a neděli se konaly poslední kola Českého poháru v dálkovém plavání, tentokrát na Mělických písníkách. V neděli bylo tak zvané superfinále žactva a kadetů.
Na start se v sobotu postavil jediný mladoboleslavský plavec David Verner ročník 2007, který celou letní sezónu nezahálel a jeho naplavaná kilometráž ve volné vodě za dva letní měsíce čítá 9 x závod ČP na 5km a 3 x závod ČP na 3km.

Počasí o víkendu nebylo ideální teplota vzduchu 15 stupňů. Voda byla na tom o něco lépe 21 stupňů. Opravdu veliká konkurence na těchto závodech cca 100 placů, kteří se postavili na trať 5 km. Mezi staršími žáky si David Verner v sobotu doplaval jako 4. mezi žáky ročník 2006-2007.

V neděli se na start postavil spolu s Davidem Vernerem i jeho bratr Michal Lhotka ročník 2000. Oba startovali hned dopoledne opět trať 5km. David i Michal se s tratí prali výborně. David si oproti sobotě zlepšil čas cca o 1 minutu. Což je skvělé.

A tímto výsledkem si David Verner v letošním roce vyplaval senzační 2.místo v Českém poháru dálkového plavání mezi staršími žáky ročníku 2007. První místo si pro letošní rok vyplaval Petr Hajšman ze Slavie Plzeň a jako třetí skončil Jakub Bojceňuk z Havířova.