Boleslavští “veteráni” sbírali osobáky v Jihlavě

V sobotu odpoledne pořádal plavecký klub Axis Jihlava již 16. ročník Memoriálu Oldřicha Háje, kterého se zúčastnili čtyři reprezentanti našeho oddílu: Honza Bucha, Honza Hoferek, Martin Pokorný a Radek Šitera.

Plavecké klání zahájila nejdelší disciplína závodů, 400m volný způsob, na kterou nastupoval Honza Hoferek s jasným cílem: doplavat rychleji, než jeho rival ze Stráže pod Ralskem, Jiří Janovský st. To se mu povedlo o pouhých šest desetin sekundy v čase 05:08,4. Krásný výkon předvedl Martin na trati 50m prsa časem 0:33,1, který by mu zajistil „bednu“, avšak nekompromisní rozhodčí ohodnotili jeho zaváhání na startovním bloku pozdější diskvalifikací. Je vidět, že Martin pilně trénuje a doufejme, že tímto tempem bude příští rok opět patřit k boleslavské prsařské špičce. Radek hned potom zaplaval 50 m motýl za 0:29,8.

Velké očekávání nabízel start Honzy Buchy na 100m volný způsob, kde jsme očekávali osobáček v podobě času pod jednu minutu. Závod rozjel za nádherných 0:27,2, avšak patnáct metrů před cílem Honzovi došly síly a dofinišoval s velkým vypětím za 01.00,4. I tak to na osobní rekord stačilo, k čemuž mu gratulujeme. K dalšímu měření boleslavských sil došlo v závodě na 50m volný způsob, kde se v nejrychlejší rozplavbě sešli hned tři z nich. Honza Bucha, Hoferek i Radek Šitera. Z tohoto zápolení vyšel nakonec vítězně Honza Hoferek časem 0:26,1, který převálcoval Honzu Buchu 0:26,6 (pro oba to byl zápis do TOP 20 historických tabulek) a Radka Šiteru 0:27,8. Poslední disciplínou 100m polohový závod se se závody rozloučil Honza Hoferek v čase 01:12,1 a Martin Pokorný 01:13,3.

Naši plavci svými výkony potvrzují, že ještě z daleka nepatří do starého železa a že se od nich do budoucna jistě ještě dočkáme pěkných výkonů.