Boleslavští plavci ovládli 24. ročník Litoměřického kalichu

V sobotu 12.února se Boleslavští plavci zúčastnili 24.ročníku Litomeřický Kalich, kam přivezlo celkem 29 plavců ročníku od 2011-2008. Soutěž mezi jednotlivců a družstev si přivezli nejen poháry, medaile ale i sladké dorty za štafety kterých bylo celkem 5 z 6 možných.

V individuálních disciplínách nejmladší kategorie (2011) si nejlépe počínali Aneta Sedláčková 6x první, Malina Adam 2x první 4x druhý, Šrajer Jiří bral druhé a třetí místo stejně jako Komárková Gabriela, jedno první místo si připsala i Kristýna Mannová.

U ročníku (2010) si nejlepší umístění vyplavala trojice František Musil 3x první a 4x druhý, Sára Horáková 4x druhá a 2x třetí, Štěpánková Natalie 2x první a jednou třetí.
Pro své umístění na bedně si v ročníku (2009) doplavali Michal Redlich 3x první a jednou třetí, Kysela Matěj 1x první, 1x druhý a 2x třetí, Olívie Kateřina Tůmová 2x první, 1x druhá a 2x třetí, Antoni Brejcha 1x druhý.

Nejstarší (2008) jako nejlepší z Boleslavských celkem 7x první Viktorie Fišerová, Štěpán Komárek 4x první a jednou třetí, František Štěpánek 2x první, Šimon Štípek 1x třetí.
Ve štafetách které byli smíšené a kombinací všech ročníků na 4x50VZ vybojovala štafeta A (Antoni Brejcha, Štěpánková Natálie, Sedláčková Aneta, Štěpán Komárek) pro první místo, druhé obsadila štafeta B (Gabriela Komárková, František Musil, Olivie Kateřina Tůmová, František Štěpánek) a jako třetí opět Mladoboleslavské C (Michal Redlich, Šrajer Jiří, Sára Horáková, Viktorie Fišerová).

V disciplíně 4x50Pz štafeta A ( Olivie Kateřina Tůmová, Štěpánek Komárek, František Musil, Aneta Sedláčková) první místo a třetí štafeta B (Matěj Kysela, Viktorie Fišerová, Natalie Štěpánková, Jiří Šrajer).

Mladoboleslavští plavci vybojovali mezi 17 družstvy absolutní vítězství s nejvyšším počtem bodů putovní pohár „Litoměřický Kalich“. Skvělé výkony a osobní rekordy, podpořili i fantastickou podporu všech svých oddílových plavců díky všem za reprezentaci i pro Trenéry.

Trenér Libor Štěpánek

Kompletní výsledky, Výsledky AŠMB