Boleslavský Swim Fest přilákal i budoucí olympioniky

Plavecký oddíl zakončil letošní úspěšnou sezónu ve velkém. V sobotu 18. června uspořádal první ročník boleslavského Swim Festu, a rozšířil tak svůj celoroční program o další závody. Akce navazuje na loňské Rozlučkové závody se starým bazénem, na kterých se sešli bývalí i současní plavci, aby si naposledy zasoutěžili ve starém bazéně, a dali mu tak nadobro sbohem.

Akce se mohli zúčastnit nejen současní a bývalí plavci, ale i široká veřejnost. Myslelo se také na nejmladší, pro které byla k dispozici trať na 25 metrů stylem „plav, jak umíš“. V bazéně se tak sešly desítky plavců, ale i množství přihlížejících, kteří se mohli pokochat pohledem na profesionální i laické plavce. Mezi soutěžícími se našlo hned několik reprezentantů, mistrů České republiky, účastníků ME a českých rekordmanů. V průběhu soutěže bylo vylepšeno hned několik oddílových rekordů, o což se postarala nadějná boleslavská plavkyně Veronika Tondrová a výborný prsař Jiří Janovský. Akce se ukázala také jako dobrá příležitost pro vyhlášení plavce měsíce. Tím se za červen stala Bětka Nováková za získání titulů na krajské soutěži.

Zdaleka přijeli také vzácní hosté. Kromě několikanásobného mistra republiky dospělých Romana Bischofa se dostavili také budoucí olympionici. Jan Micka, který má již cestu do Ria de Janera jistou, a který na poslední chvíli svou účast zrušil, se dostavili Roman Dmitrijev a Tomáš Havránek. Tomáš se po několika letech vrátil do domácího prostředí. Nějakou dobu totiž trénoval u našeho legendárního trenéra Oldřicha Křížka, kterému prošlo pod rukama nespočet výborných plavců. „Na starý bazén ve sklepě mám spoustu nezapomenutelných vzpomínek. Mrzí mě, že nezůstal v provozu alespoň částečně, nicméně změnu to už určitě chtělo,“ komentuje svůj návrat. V současné době má Tomáš splněný olympijský B limit na 200 metrů motýl a 200 metrů volný způsob, zatímco Roman Dmitrijev splnil B limit na 200 metrů znak. Oba plavci nyní tvrdě trénují na Mistrovství ČR v Pardubicích, kde na ně začátkem července čeká poslední šance k vylepšení osobních rekordů.

Kristýna Žáková

Přílohy:
Fotografie
Video
Výsledky