Boleslavský start plavecké sezony – 27 cenných kovů

20. ledna se v neratovickém bazéně konal již 17. Memoriál Karla Řády. Tradičně se zde plave sprinterský víceboj (50 volný způsob, 50 motýlek, 50 prsa a 50 znak), ve kterém se výsledky z padesátimetrových tratí sčítají a po odplavání všech sprintů se vyhlásí celkové pořadí čtyřboje. Boleslavským se vedlo skvěle, ve sprinterském čtyřboji vybojovali celkem 15 pohárů.

Výhru za 1. místo ve svých kategoriích vybojovali Jakub Mittner (kategorie 2006-2007), Natálie Tužilová (kategorie 2005-2004) a Kristýna Čanaky (kategorie 2003-2002). Další trofeje z žákovských kategoriích přidali J. Turek a A. Nováková. V dorosteneckých kategoriích se dále prosadili J. Jetel, Š. Fišer, D. Čančík, M. Pařízek, M. Lhotka, T. Výmolová, K. Tancmanová, A. Bolková a N. Stránská. V kategorii 1999 a starší si pro 3. místo doplaval boleslavský sprinter J. Bucha.

Mimo padesátimetrových distancí se v Neratovicích závodilo i v dvojnásobně dlouhých tratích, tedy v disciplínách na 100 m. V těchto startech se výsledky každé stovky vyhodnocovaly odděleně a pokaždé ve 2 věkových kategoriích (2004 a mladší, 2003 a starší).

Na trati 100 m polohový závod se mezi ženami probojovala na stupně vítězů Kateřina Tancmanová (3. místo).

V disciplíně 100 m motýl mezi žačkami zvítězila Natálie Tužilová a Alžběta Nováková brala stříbro. Mezi dorostenkami na cenný kov dosáhly další dvě boleslavské plavkyně- Kateřina Tancmanová (2. místo) a Karolína Šímová (3. místo).

V prsařské stovce si oproti předešlé motýlkové trati ještě o jedno místo polepšila, již zmiňovaná, Alžběta Nováková a získala tak zlato (kategorie 2004 a mladší). Ve stejné disciplíně rozšířily boleslavskou sbírku medailí také dorostenky (kategorie 2003 a starší): Natalie Stránská (2. místo) a Kristýna Čanaky (3. místo).

Na 100 m volný způsob mezi žačkami s přehledem opět zvítězila Natálie Tužilová.

V disciplíně 100 znak byl boleslavský znakař, Jakub Jetel, nejrychlejší a mezi muži získal 1. místo. Mezi ženami přidala stříbro Kateřina Tancmanová a Kristýna Čanaky vyplavala bronz.

Celkem boleslavští plavci vylovili 15 pohárů ze sprinterského čtyřboje a 12 medailí ze stometrových tratí. Pochvala patří i těm, kteří sice na medaile nedosáhli, ale získali cenné body pro Mladou Boleslav do celkového hodnocení klubů. Se ziskem více než 62 tisíc bodů se boleslavský plavecký oddíl totiž stal jednoznačně nejúspěšnějším klubem závodů, přičemž druhé Neratovice nechal za sebou o více než 15 tisíc bodů. Nezbývá než popřát, aby na podobné vlně pokračovali boleslavští plavci i v dalších startech právě začínající sezony a aby jejich forma rostla i nadále.

Kateřina Tancmanová

Odkazy: Výsledky, Fotogalerie